آیا ارائه سند مالکیت مانع اجرای حکم خلع ید می باشد ؟

پرسش : حکمی به استناد قولنامه بر خلع ید خانه شخصی صادر و قطعیت یافته و محکوم له تقاضای اجرای حکم را نموده است در حین اجرای حکم ، محکوم علیه موفق به دریافت اسناد مالکیت مورد دعوا از طریق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در خصوص همان خانه شده است و با ابراز آن اعلام می دارد مالک قطعه زمین مورد دعوا شده است ، در ضمن قولنامه موجود فیمابین مورد استناد رای دادگاه قرار  گرفته و دیوان عدالت اداری نیز با توجه به دادخواست خواهان که حکم خلع ید به نفع وی صادرشده علیه اداره کل مسکن و شهرسازی دایر بر انتقال سند همان منزل رسیدگی کرده و حکم به رد دعوا خواهان صادر شده است . اینک سوال این است که آیا عملیات اجرای لزوما ادامه پیدا کند یا آن که با توّجه به سند مالکیت و رای دیوان عدالت اداری ، اجرای حکم متوقف و پرونده اجرایی مختومه گردد؟

پاسخ : برابر ماده ۲۴ قانون اجرای احکام مدنی ، بعد از شروع به اجرای حکم ، اجرا متوقف نمی گردد مگر به لحاظ مواردی که در همان ماده ذکر شده است . ارائه سند مالکیت مانع اجرای حکم خلع ید نیست . محکوم علیه می تواند با مراجعه به مراجع قضایی نسبت به توقیف عملیات اجرایی و یا ابطال حکم ، احقاق حق نماید .

موسسه حقوقی سفیر صلح با دارا بودن کادری با تجربه و متعهد و استفاده از اعضای هیئت علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات حقوقی ـ وکالتی و مشاوره در کلیه امور          حقوقی ـ کیفری ـ ثبتی ـ خانواده و بین الملل می باشد .

جهت آگاهی بیشتر می توانید با شماره تلفن ۲۶۶۴۳۹۰۸ یا ۰۹۱۲۸۲۴۵۰۸۰ تماس حاصل نمایید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *