آیا الزام به تنظیم سند نیاز به صدور اجراییه دارد ؟

نظرات

پرسش : آیا الزام به تنظیم سند نیاز به صدور اجراییه دارد یا خیر ؟ و آیا مطابق ماده ۴ قانون اجرای احکام مدنی رای دادگاه جنبه اعلامی دارد ؟

گروه وکلای سفیر صلح : نظر به اینکه دادگاه با صدور رای تکلیفی را بر عهده خوانده بار می نماید و مشار الیه را ملزم می نماید که با حضور در دفترخانه ملک مورد حکم را به خواهان منتقل نماید لذا نیاز به صدور اجراییه دارد و دایره اجرا به محکوم علیه (خوانده ) ابلاغ می نماید که ظرف ده روز پس از ابلاغ با حضور در دفترخانه مورد حکم را منتقل نماید در صورت استنکاف دایره اجرا با تقاضای دفترخانه ، نماینده ای جهت اجرای حکم دادگاه به دفترخانه معرفی می نماید تا مورد حکم انجام یابد .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *