آیا شیر بها از طرف والدین زوجه قابل مطالبه است یا خیر ؟

نظرات

پرسش :

آیا شیر بها از طرف والدین زوجه قابل مطالبه است یا خیر ؟

پاسخ :

دعوی والدین زوجه به  مطالبه شیربها بر علیه  داماد ، مادامیکه  در خصوص آن شرط و تعهدی نشده باشد به  علت فقدان موجب قانونی و شرعی ، مسموع  نیست و اگر شوهر چیزی به عنوان شیربها برای ازدواج داده  ، لیکن وصلت منظور صورت نگرفته و یا در صورت تحقق ازدواج بدون اراده و یا  تقصیر او وصلت به هم خورده باشد با اتخاذ ملاک از مواد ۱۰۳۶ و  ماده ۱۰۳۷ قانون مدنی می تواند از دادگاه شیربهای پرداختی را استرداد کند .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *