آیا قرار موقت اجرای حکم جایز است ؟

نظرات

پرسش : « با عنایت به قانون آیین دادرسی مدنی مصوب سال ۱۳۷۹ ، قرار موقت اجرای حکم جایز است ؟ »

پاسخ : نظر اکثریت : « با توجه به اینکه در قانون آیین دادرسی مدنی سابق ، مواد ۱۹۱ الی ۱۹۶ به لقب قرار موقت اجرای احکام اختصاص یافته است ، با وضع قانون آیین دادرسی مدنی جدید ، قانونگذار علی رغم این که در مقام بیان بوده مساله را مسکوت گذاشته و از مواد سابق ذکری به میان نیامده است و از طرف دیگر ماده ۵۲۹ قانون آیین دادرسی مدنی مصوب سال ۷۹ ، قانون آیین دادرسی مدنی مصوب ۱۳۱۸ را ملغی اعلام نموده یا این که ملغی بودن موارد مغایر صرفا به سایر قوانین و مقررات بر می گردد ( در مواقع ماده ۵۲۹ قانون آیین دادرسی مدنی به این صورت می بایست تنظیم شود که از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون ،قانون آیین دادرسی مدنی به این صورت می بایست سال ۱۳۱۸ و قانون تشکیل دادگاههای عمومی و انقلاب مصوب سال ۱۳۷۳ و سایر قوانین و مقررات در موارد مغایر ملغی گردد ) ؛ لذا با وضعیت جدید ، صدور قرار موقت اجرای احکام ، وجاهت قانونی ندارد . »

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *