اجرای حکم خلع ید علیه متصرف

پرسش : در دعوای خلع ید از ملک پس از صدور حکم قطعی و صدور اجراییه ، محکوم علیه در دادگاه حاضر و اظهار داشته من در حال حاضر متصرف ملک خواهان نیستم و شخص دیگری آن را متصرف شده است . محکوم له نیز مراتب را تایید کرده آیا با این وصف می توان اجراییه صادره را علیه متصرف فعلی اجرا کرد یا خیر ؟

گروه وکلای سفیر صلح : چنانچه محکوم علیه در زمان طرح دعوا متصرف ملک بوده باشد ، چون اثر حکم مربوط به زمان تقدیم دادخواست است ، لذا در زمان اجرای حکم هرچند محکوم علیه متصرف نیز نباشد با توجه به ماده ۴۲ قانون اجرای احکام مدنی و مواد ۳۰۱ و ۳۱۱ قانون مدنی حکم قابل اجرا خواهد بود . اما اگر محکوم علیه قبل از طرح دعوا ، محل را تخلیه کرده باشد حکم مذکور قابل اجرا نبوده و خواهان ناگزیر از اقامه دعوا علیه متصرف فعلی خواهد بود .

موسسه حقوقی سفیر صلح با دارا بودن کادری با تجربه و متعهد و استفاده از اعضای هیئت علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات حقوقی ـ وکالتی و مشاوره در کلیه امور          حقوقی ـ کیفری ـ ثبتی ـ خانواده و بین الملل می باشد .

جهت آگاهی بیشتر می توانید با شماره تلفن ۲۶۶۴۳۹۰۸ یا ۰۹۱۲۸۲۴۵۰۸۰ تماس حاصل نمایید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *