اختلاف در اعداد یک سند تجاری

متوسطخوبخیلی خوبعالیبسیارعالی (امتیاز دهید)
Loading...

پرسش:

آقای ع .س از کرمانشاه پرسیده اند که اگر در یک سند تجاری مانند برات مبلغ یک بار با حروف و یک بار با عدد نوشته شود و بین آنها اختلاف باشد باید چکار کنیم ؟
با تشکر از راهنمایی شما

پاسخ:

اگر مبلغ سند تجاری یک بار به حروف و یک بار به عدد نوشته شود و بین آنها اختلاف باشد ، در این حالت سند صادره همچنان یک سند تجاری است و از مزایای اسناد تجاری برخوردار خواهد بود.

در خصوص برات یا سفته مبلغی که به حروف نوشته شده است معتبر است چه کمتر از مبلغ عددی باشد و چه بیشتر از آن . مستند به ماده ۲۲۵ قانون تجارت این امر را قانونگذار در خصوص برات تصریح کرده و به دلیل مشابهت حکمی به سفته هم سرایت می دهیم .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *