ارث از پدربزرگ

متوسطخوبخیلی خوبعالیبسیارعالی (امتیاز دهید)
Loading...

پرسش:

اگر پدری فوت شود و چند فرزند بجا مانده باشد آیا آنها از ارث پدربزرگ می برند ؟ در حالتی که پدر بزرگ قیم آن بچه ها یعنی نوه های خود بشود وضعیت ارث چگونه است ؟
با تشکر از راهنمایی شما

پاسخ:

باید در پاسخ به این دوست عزیزمون عرض کنم که مستند به ماده ۹۱۱ قانون مدنی هرگاه متوفی فرزند نداشته باشد ، نوه او قائم مقام اولاد بوده و جرو وراث طبقه اول محسوب می شود .

همچنین اگر بچه های شما عمو و عمه دارند و شوهر شما تنها فرزند پدرش نبوده است،خیر…ارثی به فرزندان شما نخواهد رسید ؛ اما اگر شوهر شما که فوت شده اند،تنها فرزند پدرشان بوده است در این حالت به آنها ارث خواهد رسید.

در رابطه با اینگه اگر پدربزرگ قیم بشود ایشان باید در ثلث اموالشان برای بچه هایی که از همسر شما باقی مانده وصیت کنند.وگرنه قیم هم بشوند بازهم به فرزندان شما ارثی تعلق نخواهد گرفت .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *