چگونه اقامت ایرلند بگیریم؟

فرقی نمی کند که آیا شما اجداد ایرلندی دارید یا فقط این کشور را دوست دارید ، بهرحال ایرلند محل خوبی برای دیدن یا زندگی است. در سال های اخیر تعداد افراد مهاجر به ایرلند افزایش پیدا کرده است. دلایل مختلفی ازجمله استخدام یا تحصیل یا کسانی که مهاجرت طولانی مدت دارند، در این امر دخیل بوده است. این فرآیند با توجه به دلایل درخواست  اقامت شما متغیر است.

به قوانین مهاجرت ایرلند مخصوص به کشور محل اقامت خودتان دقت کنید: هر کشوری مجموعه قوانینی دارد. این اطلاعات را می توان از طریق خدمات مهاجرت به ایرلند بدست آورد.

در بسیاری موارد ، برای زندگی و کار در ایرلند ، گرین کارت یا اجازه کار لازم است. برخی از شهروندان غیر EEA به منظور ورود به ایرلند ، نیاز به ویزا دارند. (EEA به معنی منطقه اقتصادی اروپا است.)

تحقیق کنید آیا به ویزا نیاز دارید که وارد ایرلند شوید؟ شما می توانید این اطلاعات را از سرویس ملی و مهاجرت ایرلند به دست آورید .

اگر شما در یک کشور اروپایی ، ایالات متحده آمریکا یا کانادا زندگی می کنید، احتمالا نیازی به ویزا ندارید.

اگر به ویزا نیاز دارید ، ویزای خود را در یک سفارت یا کنسولگری ایرلند درخواست کنید . این ویزا اجازه ورود به ایرلند را می دهد ، اما آن را تضمین نمی کند.

درخواست مجوز کار بدهید: این امر می تواند توسط شما یا کارفرمای شما انجام شود. گرین کارت ها برای مدت ۲ سال معتبر هستند و هزینه آن ۱۰۰۰ یورو (تقریبا ۱۴۴۰ دلار) است. این هزینه می تواند توسط شما یا کارفرمای شما پرداخت شود.

این درخواست را می توان با تکمیل فرم درخواست در وب سایت وزارت کار ، انجام داد. برخی از اطلاعات مورد نیاز در فرم درخواست عبارتند از : جزئیات مربوط به شما مانند اطلاعات گذرنامه ، شماره امنیت اجتماعی و تاریخ تحصیل و کار و جزئیات مربوط به کارفرمای شما مانند شماره ثبت نام کارفرما ، آدرس و نوع کسب و کار.

اگر درخواست شما برای مجوز کار موفقیت آمیز باشد و ویزا دارید ( اگر اصلا به آن احتیاجی داشته باشید ) می توانید به ایرلند سفر کنید . پس از آن ، شما باید در مدت ۹۰ روز برای اقامت از طریق اداره مهاجرت ملی Garda اقدام  کنید. این امر باید به صورت شخصی انجام شود.

اگر شما ملیت غیر EEA دارید ، کارت شما در صورت ثبت نام GNIB ( اداره مهاجرت ملی Garda ) صادر می شود.

هزینه آن ۳۰۰ یورو است . این هزینه می تواند برای همسران شهروندان ایرلندی ، افراد زیر ۱۸ سال و پناهندگان مورد استفاده قرار گیرد.

در صورتی که تمایل به بازنشستگی در ایرلند دارید، اجازه اقامت بگیرید: اگر ویزا دارید ( یا نیازی به آن ندارید ) و می توانید ثابت کنید که بار اضافی برای دولت نخواهید داشت، می توانید به مدت ۵ سال در ایرلند اقامت داشته باشید که در آن زمان می توانید مجوز اقامت خود را تجدید کنید. شما باید ثابت کرده  که بار مسئولیتی برای دولت نخواهید داشت و بازنشستگی شما قانونی خواهد بود .

مشخص کنید که آیا شما باید برای ویزا درخواست کنید یا نه: فهرست کشورهایی که شهروندان آن لازم نیست برای دریافت ویزا اقدام کنند شامل ایالات متحده ، کانادا ، مکزیک ، استرالیا ، اکثر کشورهای اروپایی و دیگران می شود . شما می توانید اطلاعات بیشتری را از سرویس ملی و مهاجرت ایرلندی کسب کنید .

اگر به ویزا نیاز دارید ، ویزای خود را در یک سفارت یا کنسولگری ایرلند درخواست کنید . این ویزا به شما اجازه می دهد تا وارد ایرلند شوید ، اما آن را تضمین نمی کند.

تعیین کنید اینکه آیا شما برای اقامت طولانی مدت واجد شرایط هستید: شرایط مجاز عبارتند از همسران / وابستگان شهروندان ایرلندی و کارگران که به طور قانونی در ایرلند برای بیش از ۵ سال اقامت دارند. همسر و خویشاوندان کسانی که اقامت طولانی مدت دریافت کرده اند نیز می توانند برای اقامت طولانی مدت درخواست دهند. اطلاعات بیشتر در مورد الزامات واجد شرایط برای اقامت طولانی مدت را می توان از طریق خدمات مهاجرت پیدا کرد.

برای اقامت درازمدت از طریق خدمات طبیعی و مهاجرت ایرلند درخواست دهید: اسناد مورد نیاز شامل مجوز کار ، ویزا ، گواهی ثبت نام ، گذرنامه و اثبات رابطه یا اقامت است . هزینه ۵۰۰ یورو (حدود ۷۱۹ دلار) است.

برنامه را می توانید از طریق وب سایت خدمات طبیعی و مهاجرت ایرلند به صورت آنلاین انجام دهید. پروسه برای اقامت طولانی مدت ممکن است تا ۶ ماه طول بکشد.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *