اقامت فرانسه / چگونه شهروند فرانسه شویم؟

اگر تصمیم دارید که به فرانسه بروید ، ممکن است بخواهید شهروندی فرانسوی را دریافت کنید . یک شهروند فرانسوی حق دارد که در فرانسه زندگی کند ، کار کند و رای بدهد و از مزایای عمومی دولت بهره مند شود . شهروندی فرانسه همچنین حقوق و امتیازات خاصی را در کشورهای دیگر اتحادیه اروپا به ارمغان می آورد ، مثلاً اینکه قادر به زندگی و کار در هر یک از این کشورها بدون نیاز به ویزای خاص یا درخواست مجوز کار می شوید . این مقاله روش های مختلف برای به دست آوردن شهروندی فرانسه را مورد بررسی قرار می دهد.

گرفتن ویزای اقامت : قبل از اینکه بتوانید درخواست تابعیت بدهید ، باید ویزای مناسب یا مجوز ورود را دریافت کنید .  قاعده کلی این است که برای شروع روند ، باید به کنسولگری فرانسه در کشوری که در آن زندگی می کنید مراجعه کنید. این روند حدود دو هفته برای یک شهروند ایالات متحده و تقریبا دو ماه دیگر برای سایر ملیت ها طول می کشد . برای درخواست ویزای اقامت به مدارک زیر نیاز دارید :

ـ گذرنامه معتبر

ـ فرم درخواست و ضمیمه کاربرد درازمدت

ـ هشت عدد عکس گذرنامه برای هر فرد

ـ ضمانت های مالی مانند نامه ای از مدیر بانک خودتان که نشان می دهد شما درآمد کافی برای زندگی در فرانسه دارید یا مدارک بازنشستگی

ـ اثبات بیمه درمانی ای که برای هرگونه درمانی در فرانسه به آن احتیاج خواهید داشت

ـ اثبات اقامت در فرانسه ، مانند اجاره نامه ، اموال و یا نامه ای از یکی از شهروندان قانونی فرانسه که بتواند برای مدتی محل اسکان شما را تامین کند.

پنج سال متوالی در فرانسه زندگی کنید : این یک پیش شرط برای به دست آوردن شهروندی فرانسه از طریق حق طبیعی است. با این حال، اگر شما به مدت دو سال در فرانسه تحصیل کرده اید ، دوره اقامت ۵ ساله می تواند به دو سال کاهش یابد .

قرارداد پذیرش و ادغام (CAI) را امضا کنید : این سندی است که توسط اداره مهاجرت فرانسه (OFII) مورد استفاده قرار می گیرد تا اطمینان حاصل شود که اتباع خارجی ای که وارد فرانسه می شوند جذب « جامعه فرانسوی » می شوند . شما CAI را در محل اقامت خود امضا می کنید و برای یک سال معتبر است . پس از آن ، دولت فرانسه شما را ارزیابی خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که نیازهای CAI را برآورده کرده اید، که برخی از آنها عبارتند از:

ـ مهارت های نوشتن و خواندن زبان فرانسه را گذرانده باشید . اگر سطح مهارت مورد انتظار را برآورده نکنید، باید برای تقویت مهارت های زبان در کلاس های رایگان آن ثبت نام کنید.

ـ آموزش های مدنی : هدف از این آموزهش ها این است که آگاهی شما را از چیزهایی مانند برابری بین مردان و زنان و آزادی های اساسی افزایش دهد. این قبیل آموزش ها بدون هزینه و رایگان هستند.

ـ شرکت در یک جلسه : اطلاعات این جلسات به منظور ارائه جزئیاتی مربوط به دسترسی به خدمات عمومی مانند مسکن، مراقبت های بهداشتی و مراقبت از کودکان برگزار میشود. حضور در این جلسات ضروری و البته رایگان است

درخواست خود را ارسال کنید : با در نظر گرفتن شرایط لازم برای پذیرش، شما باید پرونده و اسناد خود را به همراه درخواست خود ارسال کنید.از جمله:

ـ شناسه ملی یا گذرنامه

ـ گواهی تولد

ـ اثبات آدرس

ـ گواهی ازدواج (در صورت امکان)

ـ همچنین ممکن است نیاز به اسناد  کاری خود و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه داشته باشید .

مصاحبه های درخواستی و مدارک اضافه را تکمیل کنید : مواد درخواست شما توسط پلیس، اداره شهرداری و احتمالا سایر ادارات دولتی ارزیابی خواهد شد. این ارگان ها درباره جزییات و اطلاعات اضافه شما را راهنمایی خواهند کرد. این فرآیند می تواند حدود دو سال طول بکشد. توجه داشته باشید که سیاست های مهاجرت فرانسه از سال ۲۰۰۶ محدود تر شده است .

اگر در فرانسه و از والدینی خارجی متولد شده اید، درخواست شهروندی بدهید : یک فرد متولد فرانسه از والدین که شهروندان فرانسه نیستند می توانند در سن ۱۶ سالگی حق شهروندی فرانسه را درخواست کنند و در سن ۱۸ سالگی از مزایای کامل شهروندی برخوردار شوند. شما باید ثابت کنید که مهاجرت شما به مدت حداقل پنج سال و از سن ۱۱ سالگی بوده است . برخی از روش های اثبات عبارتند از:

ـ اعمال مالکیت خانه یا اجاره آپارتمان / خانه

ـ صورتحساب های مالیاتی و / یا دریافتی ابزار

ـ اسناد تحصیل مدرسه .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *