گواهی عدم امکان سازش

نظرات

پرسش : 

اگر در گواهی عدم امکان سازش صادر شده از سوی شعبه بدوی دادگاه با وجود تقاضای زوجه در خصوص حق نحله یا اجرت المثل یا نفقه زمان عده در گواهی صادر شده اظهار نظر ننماید و حسب مورد زوج یا زوجه تقاضای تجدید نظر خواهی نماید آیا دادگاه تجدید نظر می تواند این امور را در حکم خود لحاظ نماید یا خیر و در هر حال تکلیف دادگاه تجدید نظر چیست ؟

پاسخ:

دعاوی خانوادگی تابع تشریفات آیین دادرسی مدنی نمی باشد و مقررات عام قانون آ.د. م ناسخ ماده یک قانون خاص حمایت خانواده نمی باشد و تعیین تکلیف حق نفقه زمان عده ، حضانت فرزندان مشترک و تعلق یا عدم تعلق نحله و یا اجر المثل  در گواهی عدم امکان  سازش در واقع از متفرعات گواهی عدم امکان سازش می باشد و برای اجرای صیغه طلاق نیاز به تعیین تکلیف این امور می باشد و به عبارت دیگر ادعای جدید و جداگانه ای محسوب نمی شود و بنا به تجویز مقررات مذکور و همچنین وحدت ملاک ماده ۳۶۰ و ۳۶۲ قانون آیین دادرسی و دادگاه های عمومی و انقلاب در امور مدنی ، دادگاه تجدید نظر باید این امور را در حکم خود لحاظ نماید .

موسسه حقوقی سفیر صلح با دارا بودن کادری با تجربه و متعهد و استفاده از اعضای هیئت علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات حقوقی ـ وکالتی و مشاوره در کلیه امور حقوقی ـ کیفری ـ ثبتی ـ خانواده و بین الملل می باشد .

جهت آگاهی بیشتر می توانید با شماره تلفن ۲۶۶۴۳۹۰۸ یا ۰۹۱۲۸۴۷۲۹۸۴ تماس حاصل نمایید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *