نظرات

بر بال فرشتگان ؛ نقش یک وکیل خوب در پرونده

وقتی مردم کلمه وکیل را می شنوند ، معمولا به فردی می اندیشند که هر روز به دادگاه می رود و از حقوق و آزادی های شخص دیگری دفاع می کند . این مسئله در برخی موارد درست است ؛ با این حال ، انواع مختلف وکلا با انواع وظایف و مسئولیت های شغلی وجود دارند . مهم نیست که چه نوع وکیلی باشد ، در نهایت نقش مهمی در زندگی دیگران ایفا می کند .

ـ وکیل خوب چه کسی هست ؟

وکیل فردی است که از شخص یا نهادی در موارد قانونی مختلف دفاع می کند . دادرسی های قانونی ممکن است به دسته های مختلفی تقسیم شوند ، اما اکثریت آن ها یا دادرسی های کیفری هستند و یا دادرسی مدنی محسوب می شوند . وکیل شخصی است که از طرف شخص دیگری عمل می کند و نظر موکل خود را به بهترین شکل بیان می کند .

ـ بطور کلی چه مسئولیت هایی بر دوش یک وکیل خبره است ؟

وظایف کلی زیادی برای یک وکیل وجود دارد. این فرد موکلین را در دادگاه ، واسطه ها ، معاملات تجاری و سایر اقدامات قانونی نمایندگی می کند . وکیل پیش از آن ، در طی و پس از مراحل قانونی با موکلین ملاقات می کند تا اطمینان حاصل شود که موکل به تمام جنبه های پرونده خود آگاه است و آن را درک می کند . به طور کلی ، وکیل فردی است که در همه مسائلی که نیاز به نیابت حقوقی وجود دارد ، نقش مهمی ایفا می کند.

ـ اگر بخواهید به وظایف مخصوص وکیل دادگستری اشاره کنید ؛ چه مواردی را در بر می گیرند ؟

یک وکیل دارای وظایف فراوانی در برابر شغل خود است . یک وظیفه مهم که وکیل باید در حرفه خود انجام دهد حفظ تماس با موکل است . وکیل نماینده یک شخص حقیقی یا حقوقی است . بنابراین لازم است که به طور مرتب و منظم گزارش های مختلفی از روند دادرسی به اطلاع موکل خود برساند .

یکی دیگر از وظایف وکلا این است که شخصاً در دادگاه حضور به هم برساند . وظیفه دیگر وکیل آن است که به جای موکل خود صحبت کرده و درباره اقدامات پیش رو به درستی به موکل خود مشاوره دهد .

یک وکیل پایه یک معتقد است نقش یک وکیل فقط این نیست که در دادگاه حاضر شده و از جانب موکل خود استدلالات حقوقی را بیان کند . کارهای پس زمینه ای بسیاری هست که وکلای مدافع باید انجام دهند تا بتوانند یک پرونده را به درستی تنظیم کرده یا موضوع قانونی را دنبال کنند . اسناد حقوقی و قانونی بسیاری وجود دارد که باید تهیه شود و اگر چه کارآموزان وکالت می توانند برخی از این اسناد را ارائه دهند ، اما حتما باید وکیلی برای نظارت وجود داشته باشد .

تماس با موکلین تنها مکامله ای نیست که وکیل باید داشته باشد ؛ وکلا زمان زیادی را صرف مکالمات تلفنی، مذاکره ، ارسال ایمیل و فکس کردن اسناد مربوط به طرفین صرف می کنند . باید دوباره عنوان کرد که کارآموزان وکالت نیز می توانند تمام این وظایف را به عهده بگیرند ؛ اما یک وکیل حرفه ای باید تلاش کند که تمام این وظایف زیر نظر مستقیم او انجام شده و هیچ گونه سندی بدون تایید او از دفتر خارج نشود . همچنین وظایف خاصی مانند مذاکره با طرف مخالف دعوی وجود دارد که حتما باید توسط شخص وکیل انجام شود.

ـ یک وکیل برای موثر بودن باید چه خصوصیاتی داشته باشد ؟

برای اینکه شخص بتواند وکیل موثری باشد ، باید ویژگی های خاصی داشته باشد تا بتواند در این شغل پیشرفت کند . یکی از ویژگی های مهم که باید وکلا داشته باشند عبارت است از شیوه بیان . هرچقدر که یک وکیل بتواند به طور موثر و قانع کننده ای صحبت کند احتمال بیشتری دارد که نه تنها در دادگاه های مخالف موفق شود ، بلکه موکل را نیز تحت تاثیر قرار دهد .

یکی از ویژگی های دیگری که وکلا باید داشته باشند ، هوش است . داشتن این ویژگی مثبت ، این اطمینان ایجاد خواهد کرد که شخص وکیل ، کسی است که به اندازه کافی هوشمند است تا بداند چه کاری باید انجام دهد ، چه زمانی باید انجام دهد و چگونه باید نتایج مورد نیاز برای کسب پرونده و یا حفظ موکل را به دست بیاورد . وکیلی که همیشه از مغز خود بهترین استفاده را می کند معمولاً نتیجه فوق العاده ای کسب خواهد کرد .

مسلماً می توان گفت که کسانی به یک وکیل موفق تبدیل می شوند ، که اهل مطالعه باشند . حرفه وکالت با حجم زیادی از قوانین و مقررات پر شده است. اگرشخصی علاقه به مطالعه نداشته باشد ، ورود به حرفه وکالت می تواند برایش بسیار چالش برانگیز و پر ریسک باشد ، زیرا زمینه قانونی این رشته مطالعات فراوانی را می طلبد .

مهارت درک صحیح از شرایط یکی دیگر از ویژگی های مطلوبی است که همه وکلا باید داشته باشند. اگرچه علاقه به مطالعه عنصر لازم و مهمی است اما کافی به نظر نمی آید، اگر وکیل نتواند به درستی مطالب و مقررات حقوقی را درک کند آن وقت باید زمان بیشتری را برای درک صحیح آنها سپری کند.

*****گروه وکلای سفیر صلح را به خاطر بسپارید*****
موسسه حقوقی سفیر صلح با دارا بودن کادری با تجربه و متعهد و استفاده از اعضای هیئت علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات حقوقی ـ وکالتی و مشاوره در کلیه امور حقوقی ـ کیفری ـ ثبتی ـ خانواده و بین الملل می باشد .
ما بهترین وکلا را در ایران به شما معرفی می کنیم . سایت سفیر صلح اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی حقوقی در کشور است که مشغول فعالیت های علمی و تحقیقاتی می باشد . گروه وکلای سفیر صلح با معرفی برترین کادر وکلا در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات حقوقی و کیفری ، ثبتی و خانواده به شما کمک می کنند . همین حالا می توانید از طریق صفحه تماس با ما از یکی از وکلای متخصص موسسه وقت ملاقات بگیرید و مشکل حقوقی خود را با ایشان در میان بگذارید .
اما چرا برای حل مشکل حقوقی خود گروه وکلای سفیر صلح را انتخاب می کنید ؟
جواب مشخص و مبرهن است ؛ زیرا :
۱ ـ وکلای موسسه حقوقی سفیر صلح با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که بمحض ارجاع پرونده اقدامات عاجل و حقوقی راجع به آنها صورت می گیرد .
۲ ـ متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر وکالت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی می باشند . اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص ، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند .
۳ ـ آخرین موسسه و دفتری که برای به دست آوردن حق و حقوق خود به آن مراجعه خواهید کرد ، موسسه حقوقی سفیر صلح خواهد بود : مطمئن باشید که به حق خود خواهید رسید .
جهت آگاهی بیشتر می توانید با شماره تلفن ۲۶۶۴۳۹۰۸ یا ۰۹۱۲۸۴۷۲۹۸۴ تماس حاصل نمایید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *