تشریفات طلاق و طلاق توافقی در حقوق خانواده

متوسطخوبخیلی خوبعالیبسیارعالی (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

در مقدمه قانون اساسی جهموری اسلامی ایران از نهاد خانواده بعنوان «واحد بنیادین جامعه و کانون اصلی رشد و تعالی انسان» نام برده شده است .بهترین وکیل تهران

جایگاه والای خانواده به عنوان با هویت ترین نهاد اجتماعی از دیرباز و خصوصا قرون اخیر موقعیت و مقام ممتازی را در بین کلیه تاسیسات حقوق نوین و کهن احراز کرده است . حقوق به مفهوم عام مجموعه مقررات ، قاعد و اصولی است که روابط و مناسبات مختلف بین اجتماعات و افراد و آحاد مردم را به نحو متقابل تنظیم می کند . حقوق خانواده بخش مهمی از این دستاورد عظیم دانش است ، که در طول قرون و اعصار مختلف در بستر بی انتهای تاریخ به وسعت کل بشریت سیلان و صیقل یافته و بشر متمدن امروز در سایه این پوشش تاریخی در این عرصه اجتماعی از نظم بالنسبه استوار و قابل اتکایی برخوردار است . یکی از مهمترین این مسائل تشریفات طلاق و طلاق توافقی در حقوق خانواده است . وکیل پایه یک دادگستری

با توجه به اهمیت نهاد خانواده ، قوانین و مقررات مختلف برای هدایت و بالندگی خانواده و نیز حمایت از آن کانون مقدس تدوین شده است. برخی از قوانین دارای جنبه ماهوی و برخی دارای جنبه شکلی و آیین دادرسی است . مسائل شکلی حقوقی خانواده و تشریفات ویژه دعوی طلاق و طلاق توافقی با توجه به قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۱ دچار تغییرات و تحولاتی شده است . از جمله مسائل شکلی و قابل توجه در قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۱ می توان به حذف داوری در طلاق توافقی و تأثیر مثبت وجود مشاور زن در دادگاه‌های خانواده را مورد اشاره قرار داد و دلیل تفاوت تصمیم دادگاه در صدور حکم طلاق و اجازه طلاق در اعلامی و تأسیسی بودن رای دادگاه جستجو می‌شود. پس تشریفات طلاق و طلاق توافقی در حقوق خانواده اهمیت ویژه ای دارد.

همچنین، نهادی بنام مرکز مشاوره خانواده در قانون جدید پیش بینی شده که در طلاق توافقی، دادگاه ملزم به ارجاع آن به این مرکز است که در واقع جانشین نهاد حذف شده‌ی داوری شده است.

***گروه وکلای سفیر صلح را به خاطر بسپارید***
موسسه حقوقی سفیر صلح با دارا بودن کادری با تجربه و متعهد و استفاده از اعضای هیئت علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات حقوقی ـ وکالتی و مشاوره در کلیه امور حقوقی ـ کیفری ـ ثبتی ـ خانواده و بین الملل می باشد .
ما بهترین وکلا را در ایران به شما معرفی می کنیم . سایت سفیر صلح اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی حقوقی در کشور است که مشغول فعالیت های علمی و تحقیقاتی می باشد . گروه وکلای سفیر صلح با معرفی برترین کادر وکلا در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات حقوقی و کیفری ، ثبتی و خانواده به شما کمک می کنند . همین حالا می توانید از طریق صفحه تماس با ما از یکی از وکلای متخصص موسسه وقت ملاقات بگیرید و مشکل حقوقی خود را با ایشان در میان بگذارید .
اما چرا برای حل مشکل حقوقی خود گروه وکلای سفیر صلح را انتخاب می کنید ؟
جواب مشخص و مبرهن است ؛ زیرا :
۱ ـ وکلای موسسه حقوقی سفیر صلح با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که بمحض ارجاع پرونده اقدامات عاجل و حقوقی راجع به آنها صورت می گیرد .
۲ ـ متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر وکالت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی می باشند . اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص ، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند .
۳ ـ آخرین موسسه و دفتری که برای به دست آوردن حق و حقوق خود به آن مراجعه خواهید کرد ، موسسه حقوقی سفیر صلح خواهد بود : مطمئن باشید که به حق خود خواهید رسید .
جهت آگاهی بیشتر می توانید با شماره تلفن ۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱ یا ۰۹۱۲۸۴۷۲۹۸۴ تماس حاصل نمایید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *