تقسیط و تعدیل مهریه

تقسیط و تعدیل مهریه | شرایط تعدیل پیش قسط مهریه

تقسیط و تعدیل مهریه

تقسیط و تعدیل مهریه

دوستان عزیز و گرامی آمار طلاق بالاست و باید متولیان امر فکری به حال آن کنند. اما مسئله تنها مربوط به خود طلاق نیست.با وضعیت اقتصادی جامعه ، کمتر شخصی پیدا می شود که قادر به پرداخت مهریه و دیگر حقوق زوجه را داشته باشد.

زندان های کشور پر از افرادی است که نتوانسته اند مهریه را پرداخت نمایند و به همین خاطر در حال سپری کردن دوران محکومیت خود را در زندان ها می باشند.

ظرفیت پایین زندان ها هم مزید بر علت شده است تا قانونگذاران به فکر راه حلی باشند که محکومین پرونده های مربوط به مهریه ، بتوانند به اشکال دیگری غیر از زندان ، بدهی خود را پرداخت نمایند.

یکی از بهترین روش هایی که برای پرداخت مهریه وجود دارد ، تادیه ی آن به صورت قسطی می باشد.

تقسیط و تعدیل مهریه

تقسیط و تعدیل مهریه

در واقع چنین مقرر می شود که زوج با توجه به دارایی ها و توان مالی خود میزان مشخصی از مبلغ مهریه را به شکل ماهیانه پرداخت نمایند.

معمولا در این شرایط ابتدا مبلغی به عنوان پیش قسط دریافت می شود و سپس با توجه به میزان مهریه و تمکن مالی زوج ، قسط هایی باید پرداخت شود.

شرایط تعدیل پیش قسط مهریه

با توجه به افزایش نرخ قیمت طلا، طبیعی است که روز به روز بر جمعیت افرادی که قادر به پرداخت مهریه نمی باشند افزوده می شود. به همین دلیل راهکار تعدیل پیش قسط و اقساط مهریه ، برای افراد زیادی به عنوان یک راهکار مناسب ارائه می شود.

اماب رای تعدیل پیش قسط مهریه باید شرایطی را دارا بود:

مهم ترین اصل این است که شما به هر عنوان بتوانید اثبات نمایید که قادر به پرداخت مهریه نیستید. معمولاً در این گونه مواقع وکلا توصیه می کنند که فیش حقوقی خود را به عنوان مدرکی معتبر به دادگاه ارائه کنید. یا این که اگر ازدواج مجدد داشتید ، بحث های مربوط به نفقیه زوجه ی دوم و فرزندان را نیز مطرح نمایید.

هم چنین می تواند از شهادت شهود نیز بهره گرفت. به این ترتیب که شما شاهدانی را به دادگاه معرفی کنید که تا به این ترتیب اعسار خود را اثبات نمایید.

می توانید برای کسب اطلاع بیشتر در زمینه یافتن وکیل در تهران به وب سایت تیم حقوقی سفیر صلح مراجعه کنید. تیم حقوقی سفیر صلح با در اختیار داشتن بهترین وکیل در تهران می تواند به خوبی پرونده های شما را تحلیل کرده و با توجه به شرایط پرونده بهترین روش و استراتژی را برای شما مشخص کند.

شماره های تماس :

۰۹۱۲۱۹۹۴۱۷۶

۲۶۶۴۳۹۰۸

اعتراض زوجه به تعدیل تقسیط مهریه

اما همواره مسئله اعسار را نمی توان راهکاری موثر به حساب آورد. باید در نظر داشته باشید که اعسار مسئله ای متغیر است. ممکن است در زمان تعیین پیش قسط مهریه ، زوج از تمکن مالی چندانی برخوردار نبوده باشد و با توجه به شرایط وی میزانی از پیش قسط تعیین شده باشد.

اما بعد از مدتی ناگهان دچار تمکن مالی شود.به عنوان مثال ارثی به او رسیده باشد. به این صورت زوجه نیز می تواند نسبت به مبلغ پیش قسط یا اقساط ماهانه اعتراض داشته باشد.

معمولاً توصیه می کنیم که در این گونه مواقع بهتر است از کمک های یک وکیل طلاق بهره مند شوید. چرا که تنها اوست که می تواند روش های موجود برای تعدیل تقسیط مهریه را بررسی کرده و بهترین اقدام را در پیش بگیرد.

وکلای سفیر صلح همواره در خدمت شما می باشند.

اعتراض زوجه به تعدیل تقسیط مهریه

اعتراض زوجه به تعدیل تقسیط مهریه

لایحه دفاعیه تعدیل تقسیط مهریه زوجه

یک وکیل متخصص و ماهر در زمینه ی دعاوی خانواده می تواند به بهترین نحو لایحه ای برای شما تنظیم کند تا نسبت به تعدیل تقسیط مهریه اعتراض خود را نشان دهید.

به خاطر داشته باشید که نوشتن لایحه ی دفاعیه مهم ترین کار یک وکیل است پس فکر نکنید که می توانید به تنهایی این کار را انجام دهید. هرگونه اشتباه در نوشتن لایحه می تواند منجر به رد اعتراض شما شود.

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاع درباره ی هزینه ی نوشتن لایحه با گروه وکلای سفیر صلح تماس بگیرید.

 

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *