تقسیم اموال در طلاق مطابق قوانین آمریکا (سوالات متداول)

تقسیم اموال در طلاق مطابق قوانین آمریکا چگونه است ؟ یک زوج در حال طلاق می توانند تعیین کنند که چگونه دارایی های خود را  تقسیم کنند . با این حال ، اگر یک زن و شوهر قادر به پذیرش شرایط حل و فصل نیستند ، یک قاضی اموال را میان آنها تقسیم می کند .

دارایی های پس از طلاق به چه صورت تقسیم می شوند؟

معمولاً قاضی اموال زن و شوهر را به یکی از دو روش زیر تقسیم می کند :

۱ ـ دارایی های جامع : مثلا در کشوری مانند آمریکا و در ایالات آریزونا ، کالیفرنیا ، آیداهو ، لوئیزیانا ، نوادا ، نیومکزیکو ، تگزاس ، واشنگتن و ویسکانسین دادگاه بین اموال فردی و جامع تفکیک قائل می شود . اموال جامع دارایی هایی هستند که در طول ازدواج به دست می آیند ، به غیر از اموال حاصل از هدیه یا ارث . مالکیت جداگانه همه اموال قبل و بعد از ازدواج را شامل می شود و همچنین تمام اموال دریافت شده در طول ازدواج از طریق هدیه یا ارث . در طلاق ، هر یک از طرفین دارایی های جداگانه خود را حفظ می کنند ، در حالی که دارایی های جامع به طور مساوی بین طرفین تقسیم می شود .

۲ ـ توزیع عادلانه : در ایالت های دیگر ، دادگاه امور متعلق به خانواده را به طور مساوی تقسیم می کند . در حالی که آلاسکا یک دولت توزیع عادلانه است ، زوجین در آن ایالت می توانند یک قرارداد مالکیت اجتماعی نوشته شده را امضا کنند تا با توافق توزیع عادلانه کنار بیایند . تحت توزیع عادلانه ، یک دادگاه اموال به دست آمده در طول ازدواج را به نحوی که برای هر دو طرف منصفانه است، تقسیم می کند . دادگاه تعدادی از عوامل را در هنگام تقسیم عادلانه در نظر می گیرد از جمله هر گونه توافق بین زوجین ، مدت ازدواج ، رفتار طرفین در طول ازدواج ، سن زوجین ، سلامت زوجین ، اشتغال و درآمد زوجین ، نیازهای زوجین و فرزندان آنها و سهم هر یک از طرفین در دستیابی به دارایی های زناشویی .

آیا من حقی از کسب و کار همسرم دارم؟

اگر یک همسر قبل از تاریخ ازدواج کسب و کار را شروع کرده یا دارایی هایی از این طریق کسب کرده باشد، کسب و کار معمولا به عنوان دارایی های جداگانه همسر محسوب می شود. با این حال، در صورتی که یک کسب و کار در هنگام ازدواج انجام شود بعضی از دادگاه ها، درصدی از سود این کسب و کار را به طرف مقابل اختصاص می دهند.

آیا اموالی از صندوق بازنشستگی همسرم به من خواهد رسید؟

در بیشتر ایالت ها، یک همسر حق دارد بخشی از حقوق بازنشستگی یا پس انداز دیگر همسر خود را که در طول ازدواج کسب شده است را درخواست کند.

من در طول ازدواج تا بخشی از هزینه های منزل مشترک را تامین کرده ام ؛ آیا راهی برای بازگشت این هزینه ها وجود دارد؟

اگر همسر از اموال شخصی خود برای پرداخت هزینه های اولیه خانه یا سایر اموالش در حین ازدواج استفاده کند ، معمولا حق بازگشت به آن سرمایه را خواهد داشت. همچنین بعضی از ایالت ها اجازه می دهند همسری که در امور مشترک سرمایه گذاری کرده است ؛ بخشی از ارزش و سود این سرمایه را در اختیار بگیرد .

دیون مختلف پس از طلاق به چه صورت تقسیم می شوند؟

قوانین ایالتی در نحوه برخورد با بدهی های باقی مانده در زمان طلاق متفاوت است. به طور معمول ، قانون میان بدهی های قبل از ازدواج ، در هنگام ازدواج و پس از ازدواج تمایز قائل می شود. بعضی از دولتها بدهی های قبل یا بعد از ازدواج را به عنوان اموال زناشویی و یا دارایی هایی که بین طرفین تقسیم می شوند ، به حساب می آورند . ایالت های دیگر بدهی های قبل از ازدواج یا پس از ازدواج را به حساب زوجی که توانایی بازپرداخت بدهی را دارد ؛ خواهد گذاشت. اکثر دولتها بدهی هایی که در طول ازدواج ایجاد می شوند را به عنوان مسئولیت هر دو طرف ، و صرف نظر از اینکه کدام یک از زوجین این بدهی ها را ایجاد کرده است به حساب می آورند. علاوه بر این ، بیشتر طلبکاران این حق را دارند که بدهی هایی که در طول ازدواج ایجاد شده اند را از هر دو طرف مطالبه کنند.

در صورت اعلام ورشکستگی همسر سابقم چه اتفاقی برای دیون مشترک خواهد افتاد؟

اگر همسر ، پس از مشخص شدن دیون اعلام ورشکستگی نماید ، از مسئولیت پرداخت آن بدهی ها آزاد می شود ؛ اما طلبکار حق دارد که از همسر غیر ورشکسته مطالبه حق نماید ، حتی اگر دادگاه آن بدهی ها را جزو دیون فرد ورشکسته به حساب نیاورد.

در انتها باید گفت که برای مشخص شدن بهتر این توافقات لازم است که از یک وکیل پایه یک دادگستری کمک خواست.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *