تکلیف اجراییه در صورت فوت یکی از محکوم علیهم

متوسطخوبخیلی خوبعالیبسیارعالی (امتیاز دهید)
Loading...

پرسش : هرگاه اجراییه ای علیه چند نفر صادر و به همگی آنان به جز یک نفر فوت شده ابلاغ گردد و دایره اجرا به استناد ماده ۶۱۴ اصول محاکمات حقوقی (ماده ۳۱ قانون اجرای احکام مدنی) به محکوم له اخطار می کند که ورثه متوفی را تعیین نماید ؛ آیا صرف تسلیم برگ استشهادیه برای تعیین ورثه کافی است یا باید گواهی حصر وراثت نیز مطالبه گردد؟ بهترین وکیل تهران

گروه وکلای سفیر صلح : اگر حکمی علیه چند نفر صادر و قطعی شده و اجراییه مربوط به محکوم علیهم به استثنای یکی از آنها که فوت شده ابلاغ گردد محکوم له می تواند با اتخاذ ملاک از ذیل ماده ۲۹۷ قانون آیین دادرسی مدنی (ماده ۱۰ قانون اجرای احکام مدنی) ورثه متوفی را معرفی نماید تا اجراییه به آنها نیز ابلاغ و اقدامات اجرایی تعقیب گردد و استشهادیه در این مورد کفایت می کند و موردی برای توقیف اجراییه تا صدور گواهی انحصار وراثت به نظر نمی رسد ؛ چه ممکن است ورثه متوفی برای تاخیر اقدامات اجرایی ، صدور گواهی انحصار وراثت را درخواست ننماید . به این ترتیب اگر کسانی که به عنوان وراث متوفی معرفی شده اند ، واثت خود را انکار ننمایند و یا کسی دیگر را هم جزء ورثه معرفی ننمایند تعقیب اقدامات اجرایی تعارضی با ماده ۶۱۴ اصول  محاکمات حقوقی (ماده ۳۱ قانون اجرای احکام مدنی ) را ندارد . وکیل پایه یک دادگستری

***گروه وکلای سفیر صلح را به خاطر بسپارید***
موسسه حقوقی سفیر صلح با دارا بودن کادری با تجربه و متعهد و استفاده از اعضای هیئت علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات حقوقی ـ وکالتی و مشاوره در کلیه امور حقوقی ـ کیفری ـ ثبتی ـ خانواده و بین الملل می باشد .
ما بهترین وکلا را در ایران به شما معرفی می کنیم . سایت سفیر صلح اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی حقوقی در کشور است که مشغول فعالیت های علمی و تحقیقاتی می باشد . گروه وکلای سفیر صلح با معرفی برترین کادر وکلا در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات حقوقی و کیفری ، ثبتی و خانواده به شما کمک می کنند . همین حالا می توانید از طریق صفحه تماس با ما از یکی از وکلای متخصص موسسه وقت ملاقات بگیرید و مشکل حقوقی خود را با ایشان در میان بگذارید .
اما چرا برای حل مشکل حقوقی خود گروه وکلای سفیر صلح را انتخاب می کنید ؟
جواب مشخص و مبرهن است ؛ زیرا :
۱ ـ وکلای موسسه حقوقی سفیر صلح با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که بمحض ارجاع پرونده اقدامات عاجل و حقوقی راجع به آنها صورت می گیرد .
۲ ـ متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر وکالت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی می باشند . اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص ، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند .
۳ ـ آخرین موسسه و دفتری که برای به دست آوردن حق و حقوق خود به آن مراجعه خواهید کرد ، موسسه حقوقی سفیر صلح خواهد بود : مطمئن باشید که به حق خود خواهید رسید .
جهت آگاهی بیشتر می توانید با شماره تلفن ۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱ یا ۰۹۱۲۸۴۷۲۹۸۴ تماس حاصل نمایید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *