حق وراثت

متوسطخوبخیلی خوبعالیبسیارعالی (امتیاز دهید)
Loading...

پرسش:

سلام
سوالی داشتم از خدمتتون
پدرم که حدود یک سال است به رحمت خدا رفته صاحب ١٢ فرزند و ٣ همسر بود ، که مادر من همسر سومش بود . زمانی که پدرم از مادرم جدا شد ، در طلاقنامه تعهدی به نفع ما کرد و عبارات زیر رو در متن طلاقنامه نوشت :
خانه پلاک شماره…….واقع در……ملکی زوج در اختیار زوجه(یعنی مادرم) قرار گیرد که بهر نوع صلاح بداند عمل نماید و در قبال ان از ۴ فرزند مشترک زوج نگهداری و سرپرستی نماید.
و ضمنا مقرر شد خانه مورد استفاده زوجه و فرزندان مشترک حداکثر یک تا دو سال دیگر بنام فرزندان مذکور انتقال گردد. اما مرحوم پدرم در قید حیات که بودند خانه مذکور را به شخص ثالثی فروختند و ان شخص نیز خانه را به دیگری فروخته و در حال حاضر ان خانه را خراب و چند طبقه ساخته اند. سوال من این است که ایا نوشته فوق هبه است یا خیر؟ و ایا پدرم می توانسته از هبه رجوع کند؟ و در حال حاضر ما فرزندان همسر سوم که چنین شرطی به نفع مان شده چه اقدامی می توانیم انجام دهیم تا به حقمان برسیم ایا باید تمام وارث را طرف دعوی قرار دهیم؟ با تشکر

پاسخ:

در مورد طلاق در حقوق ایران،طلاق از حقوق مرد است و زن در موارد خاصی میتواند با اعاده خود از همسرش جدا شود. یکی از آنها طلاق عسر و حرجی است و دیگری طلاق توافقی است . اگر شما قصد دارید از همسر خود جدا شوید یا باید عسر و حرج را اثبات کنید یا ایشان را به امر طلاق راضی نمایید و توافقس از یکدیگر جدا شوید. حضانت هم تا هفت سال با مادر و بعد از آن با پدر است.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *