چگونه خشم پس از طلاق را مدیریت کنیم

خشونت و عصبانیت در طول یا پس از طلاق طبیعی است ، اما خشم بیش از حد می تواند زندگی شما را مختل کرده  و به روابطتان در زندگی آسیب برساند . اگر در تلاش برای رسیدگی به خشم  خود پس از طلاق هستید ، ممکن است لازم باشد راه هایی برای ابراز احساسات خود ، ایجاد مکانیزم های دفاعی پیدا کرده و یا جلوگیری از خشم خود را توسعه داده و از شدت یافتن آن پیشگیری کنید. یادگیری نحوه برخورد با خشونت پس از طلاق ممکن است طول بکشد ، اما با تمرین ، می توانید زندگی شادتر و آرامتری را تجربه کنید .

از یک درمانگر کمک بگیرید : اگر با توجه به نحوه طلاقتان در معرض خشم قرار گرفته اید ، ممکن است بخواهید قبل از انجام هر کار دیگری از یک درمانگر کمک بگیرید . یک درمانگر می تواند به شما کمک کند تا منابع خشم خود را شناسایی کرده و راهکارهای مناسبی را برای مقابله با خشم خود بیاموزید .

بنویسید که چه احساسی دارید : یادداشت های روزانه می تواند راهی موثر برای بیان خشم و همچنین یافتن دلایل آن باشد . با نوشتن می توانید به سادگی الگوهای خشم خود را شناسایی کرده و به این ترتیب علت های آن را دریابید .

تلاش کنید تا تمام چیزهایی که در رابطه با همسر سابقتان شما را عصبانی می کرد فهرست کنید . همسر شما چه کارهایی انجام می داد یا چه حرف هایی می زد که موجب عصبانیت شما می شد ؟ سپس ، برای هر مورد ، سعی کنید حداقل یک راه حل بالقوه شناسایی کرده که بتوانید به عنوان هدف بلند مدت روی آن کار کنید.

به عنوان مثال ، اگرهمسر سابقتان به شما خیانت کرده ، می توانید راهی پیدا کنید که او را به خاطر این بی وفایی ببخشید. به خاطر داشته باشید که شما مجبور نیستید یک شبه به این هدف دست پیدا کنید . هر ماه پیشرفت خود را بررسی کرده و ببنید که عملکردتان چگونه بوده است.

در مورد احساستان با یک نفر صحبت کنید : در میان گذاشتن احساساتتان با یک دوست یا عضوی از خانواده نیز می توانید راه خوبی برای بروز خشم شما باشد. دفعه بعد که احساس خشم کردید با یک نفر تماس گرفته و این احساس خود را با او به اشتراک بگذارید.

یا یک دوست یا عضوی از خانواده که می توانند بدون قضاوت کردن شما به حرف هایتان گوش دهند صحبت کنید. با کسی که به همسر سابق شما نزدیک است صحبت نکنید زیرا ممکن است برای او ناراحت کننده باشد . می توانید با شخصی که با شما همدلی می کند و خودش نیز طلاق گرفته است نیز صحبت کنید .

هنگام حملات خشم ، از روش های آرام کردن خود استفاده کنید : گرچه مهم است که خشم خود را بیان کنیم ، اما همیشه خشمگین بودن مناسب نیست . بنابراین ، باید برخی از استراتژی های آرامش بخش برای مقابله با خشم را تمرین کنید . برخی از راه های درست برای آرام کردن خود عبارتند از :

ـ مدیتیشن : مراقبه راهی عالی برای تمرکز بر روی زمان حال است ، که می تواند به خنثی کردن خشم شما کمک کند . اگر قبلا هرگز مدیتیشن نکرده اید بهتر است در یک کلاس ثبت نام کنید.

ـ انجام تمرینات تنفس : تنفس عمیق راهی آسان و ساده برای آرام کردن خود است . به آهستگی نفس عمیق کشیده و سپس رها کنید . این عمل را برای حدود ۱۰ دقیقه تکرار کنید یا تا زمانی که احساس آرامش کنید.

ـ تا ۱۰ شمردن : چشم های خود را ببندید و تا ۱۰ بشمرید . این شمردن فرصتی برای آرام شدن به شما خواهد داد اگر آرام نشدید دوباره این عمل را تکرار کنید یا اینکه تا ۵۰ یا ۱۰۰ بشمرید.

بیشتر ورزش کنید : میزان ورزش خودتان را افزایش داده تا بتوانید بر خشم خود تسلط داشته باشید و اینگونه احساس کلی خودتان را بهبود ببخشید. سعی کنید در کلاس های رزمی ( مانند بوکس ) دویدن یا صخره نوردی ثبت نام کنید.

یک کیسه بوکس تهیه کنید تا هنگام عصبانیت با مشت زدن عصبانیت خود را تخلیه کرده و احساس بهتری داشته باشید.

با افراد جدید آشنا شوید : در طول طلاق ، خشم تان ممکن است سبب شود که احساس تنهایی کرده و شروع به عقب نشینی کنید . به جای اینکه اجازه دهید خشم شما را از بین ببرد ، سعی کنید ارتباطات اجتماعی جدیدی بسازید.

سعی کنید راه هایی برای دیدار با افرادی که علایق مشترکی با شما دارند پیدا کنید . به عنوان مثال ، می توانید به استخر بروید یا در تورهای سفر و گردشگری ثبت نام کنید . بسته به علایق خودتان اینگونه اجتماعات را شناسایی کرده و به آنها بپیوندید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *