خطر پولشویی های مرتبط با تجارت بیت کویین « Bitcoin  »

در طول چند سال گذشته بیت کویین « Bitcoin  » به عنوان یک روش جایگزین ارز و پول تبدیل شده است . پول دیجیتال گزینه های جدید جالبی برای معاملات امن و خصوصی را فراهم می کند تا از طریق « استخراج بیت کوین » و متاسفانه پولشویی ، پول کسب کنند . اما سوال این است که تهدید Bit coin و پول شویی چیست و چه کاری برای جلوگیری از آن انجام می شود؟

در ایالات متحده، شرکت هایی مانند PayPal ، Western Union و Money Gram ، که پول را انتقال می دهند ، باید از مقررات اداره خزانه داری ایالات متحده پیروی کنند . شبکه مالیات بر جرایم مالی (Finsen) و اداره ضد پولشویی وزارت خزانه داری نگران هستند که مبادا Bitcoin از این قوانین و مقررات عدول کند، هرچند که به خوبی استفاده از بیت کوین جایگزین واحد پول ملی شده است .

برای بیش از یک دهه ، وزارت خزانه داری ، فرستنده های پول را وادار می کند که از سیستم Finsen استفاده کرده و به این ترتیب ، کنترل های لازم برای جلوگیری از پولشویی ، فعالیت مالی مشکوک و البته کسب مجوز دولتی را اعمال می کند . این اقدامات به موجب قانون امنیت بانکی که یک قانون فدرال برای مبارزه با پولشویی است به وزارت خزانه داری ، اعطا می شود . همچنین قوانین فدرالی دیگری نیز وجود دارد که از فرستادن پول های دیجیتال بدون مجوز جلوگیری می کند .

با این حال ، طرفداران بیت کوین استدلال کرده اند که باید این مساله بدون کنترل های دولتی باقی بماند و چندان به قوانین دولتی مربوط نیست ؛ چرا که  این پول به هیچ وجه دولتی محسوب نمی شود ( همچنین به عنوان « ارز فیات » شناخته می شود ) ، بلکه بیشتر به عنوان یک ابزار تبادلی به کار می رود . در نتیجه ، برخی از بنگاه های تجاری Bitcoin درخواست های Finsen را برای ثبت نام به عنوان فرستنده های پولی را رد کردند ؛ هرچند که دیگر شرکت ها ناچار به پذیرش این قوانین گشته اند.

البته ، مشکل اینجاست که می توان هر چیز ارزشمندی ، از جمله پول نقد را به بیت کوین ها تبدیل کرد و این امر از طریق خرید یا مبادله آنها میسر است. در نتیجه ، به راحتی می توان محصولات یا خدمات غیر قانونی را برای بیت کوین ها فروخت یا می توان مقادیر زیادی پول دیجیتال خریداری کرده وآن را به خدمات و محصولات غیرقانونی بیشتری مبدل کرد یا آن را به ارز فیات کشور دیگری تبدیل کرده و در یک بانک ذخیره کرد.

در عین حال، اگر شما به کسب و کار Bitcoin مشغول هستید، ممکن است بخواهید از یک وکیل که در زمینه قوانین مالی خبره است کمک بخواهید . گروه وکلای سفیر صلح معتقدند پیش از شروع تجارت های بیت کوینی با یک متخصص حقوقی در این زمینه مشورت کرده تا بهترین نتیجه را حاصل نمایید.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *