خودداری محکوم علیه از حضور در دفترخانه

پرسش : چنانچه محکوم علیه و یا محکوم له از حضور در دفتر خانه اسناد رسمی جهت انتقال سند ، استنکاف ورزد چه باید کرد؟

گروه وکلای سفیر صلح : با التفات به ماده ۱۴۵ قانون اجرای احکام مدنی ، هرگاه پس از قطعیت رای و در حین اجرا پس از ابلاغ به محکوم علیه ، وی از حضور در دفترخانه اسناد رسمی جهت انتقال و تنظیم سند به نام محکوم له امتناع نماید ، اجرای احکام به نمایندگی از دادگاه نماینده ای جهت تنظیم سند اعزام می نماید ؛ اما چنانچه محکوم له از حضور در دفتر خانه و تنظیم سند به نام خود امتناع نماید تکلیفی به عهده اجرای احکام و یا دادگاه نمی باشد و تا زمانی که تقاضای اجرای احکام را ننماید ، مسئوولیتی متوجه اجرای احکام یا دادگاه نمی باشد .

موسسه حقوقی سفیر صلح با دارا بودن کادری با تجربه و متعهد و استفاده از اعضای هیئت علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات حقوقی ـ وکالتی و مشاوره در کلیه امور          حقوقی ـ کیفری ـ ثبتی ـ خانواده و بین الملل می باشد .

جهت آگاهی بیشتر می توانید با شماره تلفن ۲۶۶۴۳۹۰۸ یا ۰۹۱۲۸۲۴۵۰۸۰ تماس حاصل نمایید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *