ده نکته حقوق تجارت ـ قسمت اول

متوسطخوبخیلی خوبعالیبسیارعالی (امتیاز دهید)
Loading...

نکته اول : هرگاه در متن چک قید شده باشد : ( بابت تضمین قرارداد فی مابین ) مطالبه وجه آن مستلزم احراز و اثبات تخلف صادر کننده چک از قرارداد مذکور است و ارائه دلیل در این قسمت بر عهده مدعی است . بهترین وکیل تهران

نکته دوم : بنا بر وصف تجریدی بودن اسناد تجارتی از منشا یا علت صدور ان ایراد تحصیل مجرمانه سند تجارتی از طریق خیانت در امانت در برابر دارندخ ثالث با حسن نیت قابل استناد نخواهد بود . وکیل پایه یک دادگستری

نکته سوم : اگر ثابت گردد که چک امانی بوده و دارنده کنونی انتقال به خود را بر مبنای روابط تجاری به اثبات نرساند از مصادیق عدم احراز حسن نیت دارنده چک است.

نکته چهارم : مطابق مقررات کنوانسیون پاریس نام تجاری بدون ثبت نیز تحت پوشش حمایتی بوده و استفاده و ثبت ان توسط فرد دیگر از مصادیق رقابت نامشروع تجاری محسوب می شود .

نکته پنجم : صدور چک توسط مستاجر بابت اجاره بها باعث تبدیل تعهد از مدنی به تجاری میشود .

نکته ششم : صدور چک به صورت سفید امضا و بدون قید تاریخ و پر کردن بعدی ان توسط دارنده با توجه به لزوم درج کامل مندرجات الزامی سند تجاری در لحظه صدور سبب سلب امتیازات قانون تجارت از چک موصوف می گردد .

نکته هفتم : با اثبات عدم انطباق تاریخ صدور با تاریخ مندرج در چک وصف تجاری چک سلب می گردد .

نکته هشتم : عدم مطالبه وجه چک در مهلت پانزده روز از تاریخ صدور چک مانع از طرح دعوا علیه کسی که به عنوان ضامن صادرکننده پشت سند را امضا کرده است نیست و رعایت مهلت مذکور صرفا در دعوای علیه ظهرنویس موثر است .

نکته نهم : اگر ثابت گردد که چک امانی بوده و دارنده کنونی انتقال به خود را بر مبنای روابط تجاری به اثبات نرساند از مصادیق عدم احراز حسن نیت دارنده چک است .

نکته دهم : صدور چک به ‌صورت سفید امضا و بدون قید تاریخ و پر کردن بعدی آن توسط دارنده ، با توجه به لزوم درج کامل مندرجات الزامی سند تجاری در لحظه صدور سبب سلب امتیازات قانون تجارت از چک موصوف می‌گردد .

***گروه وکلای سفیر صلح را به خاطر بسپارید***
موسسه حقوقی سفیر صلح با دارا بودن کادری با تجربه و متعهد و استفاده از اعضای هیئت علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات حقوقی ـ وکالتی و مشاوره در کلیه امور حقوقی ـ کیفری ـ ثبتی ـ خانواده و بین الملل می باشد .
ما بهترین وکلا را در ایران به شما معرفی می کنیم . سایت سفیر صلح اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی حقوقی در کشور است که مشغول فعالیت های علمی و تحقیقاتی می باشد . گروه وکلای سفیر صلح با معرفی برترین کادر وکلا در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات حقوقی و کیفری ، ثبتی و خانواده به شما کمک می کنند . همین حالا می توانید از طریق صفحه تماس با ما از یکی از وکلای متخصص موسسه وقت ملاقات بگیرید و مشکل حقوقی خود را با ایشان در میان بگذارید .
اما چرا برای حل مشکل حقوقی خود گروه وکلای سفیر صلح را انتخاب می کنید ؟
جواب مشخص و مبرهن است ؛ زیرا :
۱ ـ وکلای موسسه حقوقی سفیر صلح با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که بمحض ارجاع پرونده اقدامات عاجل و حقوقی راجع به آنها صورت می گیرد .
۲ ـ متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر وکالت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی می باشند . اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص ، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند .
۳ ـ آخرین موسسه و دفتری که برای به دست آوردن حق و حقوق خود به آن مراجعه خواهید کرد ، موسسه حقوقی سفیر صلح خواهد بود : مطمئن باشید که به حق خود خواهید رسید .
جهت آگاهی بیشتر می توانید با شماره تلفن ۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱ یا ۰۹۱۲۸۴۷۲۹۸۴ تماس حاصل نمایید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *