ده نکته حقوق مدنی ـ قسمت بیستم

متوسطخوبخیلی خوبعالیبسیارعالی (امتیاز دهید)
Loading...

نکته صد و نود و یکم : در دعوای زوجه علیه زوج به خواسته ی استرداد فیلم و عکس عروسی ، اگرچه فیلم و عکس عروسی متعلق به هر دو نفر زوجین است و حق ایشان به دسترسی و ملاحظه آن مسلم است اما اصل عدالت و انصاف قضایی اقتضا دارد که فیلم و عکس عروسی در اختیار زوجه نیز قرار گیرد . بهترین وکیل تهران

نکته صد و نود و دوم : تقید زمانی و مصالح دیگر در عقد موقت مانع از حکومت قاعده لاحرج نیست و واژه زوجیت در ماده ۱۱۳۰ قانون مدنی اطلاق دارد بنابراین زوجه می تواند به استناد عسر و حرج تقاضای الزام به بذل مدت نماید .وکیل پایه یک دادگستری

نکته صد و نود و سوم : اعمال خانه داری همچون شست و شو،پخت و پزو شیر دادن به فرزندان متعلق اجرت المثل قرار گرفته و زوجه ملزم به اثبات غیر تبرعی بودن ان ها نیست .

نکته صد و نود و چهارم : اگر عین مستاجره برای امور دفتری به مستاجر اجاره داده شده باشد و محل مذکور برای اموری نظیر دفتر وکالت یا دفتر نماینده مجلس مورد استفاده شود ، به محل مذکور حق کسب و پیشه و تجارت تعلق نمی گیرد .

نکته صد و نود و ششم : در صورتی که مهریه عین معین نبوده بلکه به صورت دین و در ذمه زوج باشد ، بخشیدن تمام یا قسمتی از ان از مصادیق عقد هبه نیست که قابل رجوع باشد بلکه از مصادیق ابرا بوده و قابل گذشت نیست .

نکته صد و نود و هفتم : عمل بذل مهر از سوی زوجه ، نوعی هبه بوده و برخلاف ابرا عقد محسوب می شود . بنابراین محتاج قبول متهب است . با این حال هرچند بذل مشروط به واگذاری حق حضانت نوعی بذل با شرط عوض است اما به دلیل آمره بودن و تکلیفی بودن حضانت واگذاری ان نافذ نیست .

نکته صد و نود و هشتم : مطالبه مهریه پس از رجوع به ما بذل منوط به طرح دعوی با خواسته اثبات رجوع به ما بذل در ایام عده و ابلاغ صحیح آن در فرصت مناسب به زوج است .

نکته صد و نود و نهم : الفاظ مستعمل بین طرفین محمول بر معانی عرفی است و عرف جامعه بخشش دین یا تعهد را ابرا و موجب برائت ذمه مدیون یا متعهد می داند و تفسیر ان الفاظ به معانی غیر مقصود طرفین برخلاف قانون است .

نکته دویستم : اگر زوجه سکه های بهار آزادی را که به عنوان مهریه بر ذمه زوج می باشد به وی ببخشد می تواند از هبه خود رجوع کند .

*گروه وکلای سفیر صلح را به خاطر بسپارید*
موسسه حقوقی سفیر صلح با دارا بودن کادری با تجربه و متعهد و استفاده از اعضای هیئت علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات حقوقی ـ وکالتی و مشاوره در کلیه امور حقوقی ـ کیفری ـ ثبتی ـ خانواده و بین الملل می باشد .
ما بهترین وکلا را در ایران به شما معرفی می کنیم . سایت سفیر صلح اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی حقوقی در کشور است که مشغول فعالیت های علمی و تحقیقاتی می باشد . گروه وکلای سفیر صلح با معرفی برترین کادر وکلا در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات حقوقی و کیفری ، ثبتی و خانواده به شما کمک می کنند . همین حالا می توانید از طریق صفحه تماس با ما از یکی از وکلای متخصص موسسه وقت ملاقات بگیرید و مشکل حقوقی خود را با ایشان در میان بگذارید .
اما چرا برای حل مشکل حقوقی خود گروه وکلای سفیر صلح را انتخاب می کنید ؟
جواب مشخص و مبرهن است ؛ زیرا :
۱ ـ وکلای موسسه حقوقی سفیر صلح با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که بمحض ارجاع پرونده اقدامات عاجل و حقوقی راجع به آنها صورت می گیرد .
۲ ـ متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر وکالت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی می باشند . اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص ، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند .
۳ ـ آخرین موسسه و دفتری که برای به دست آوردن حق و حقوق خود به آن مراجعه خواهید کرد ، موسسه حقوقی سفیر صلح خواهد بود : مطمئن باشید که به حق خود خواهید رسید .
جهت آگاهی بیشتر می توانید با شماره تلفن ۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱ یا ۰۹۱۲۸۴۷۲۹۸۴ تماس حاصل نمایید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *