دکتر سید علی شایگان 

متوسطخوبخیلی خوبعالیبسیارعالی (امتیاز دهید)
Loading...

دکتر سید علی شایگان یکی از نخستین استادان رشته حقوق مدنی در دانشکده حقوق بود . او در سال ۱۲۸۱ شمسی در شیراز به دنیا آمد . تحصیلات مقدماتی ، ابتدایی و بخشی از تحصیلات دوره متوسطه را در زادگاهش سپری کرد و بقیه  دوره  متوسطه  را در تهران گذراند . آنگاه بلافاصله به مدرسه عالی حقوق و علوم سیاسی رفت و با درجه لیسانس قضایی فارغ التحصیل شد .

در سال ۱۳۰۶  شمسی برای  تکمیل تحصیلات به فرانسه رفت . دو سال در دانشکده حقوق لیون به فراگیری علم حقوق پرداخت . بعد به دانشکده حقوق دانشگاه پاریس رفت و در سرانجام  با  ارائه  پایان نامه « تاریخ حقوق عمومی اسلام » موفق  به  اخذ  دکترای حقوق در رشته حقوق عمومی و اقتصاد شد . بهترین وکیل تهران

در سال ۱۳۱۳ شمسی به تدریس در دانشکده حقوق تهران پرداخت . در سال ۱۳۲۶ شمسی  به عنوان استاد درس حقوق مدنی دوره دکتری حقوق دانشگاه تهران به تدریس پرداخت و سالها عهده دار ارائه این درس بود .همچنین به عنوان مستشار حقوقی وزارت دارایی با این وزارتخانه همکاری داشت . یکی از آثار تالیفی او کتاب « حقوق مدنی » است . دکتر سید علی شایگان در سن هشتاد سالگی و در اوائل سال ۱۳۶۰ شمسی در تهران چشم از جهان فرو بست . وکیل پایه یک دادگستری

***گروه وکلای سفیر صلح را به خاطر بسپارید***
موسسه حقوقی سفیر صلح با دارا بودن کادری با تجربه و متعهد و استفاده از اعضای هیئت علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات حقوقی ـ وکالتی و مشاوره در کلیه امور حقوقی ـ کیفری ـ ثبتی ـ خانواده و بین الملل می باشد .
ما بهترین وکلا را در ایران به شما معرفی می کنیم . سایت سفیر صلح اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی حقوقی در کشور است که مشغول فعالیت های علمی و تحقیقاتی می باشد . گروه وکلای سفیر صلح با معرفی برترین کادر وکلا در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات حقوقی و کیفری ، ثبتی و خانواده به شما کمک می کنند . همین حالا می توانید از طریق صفحه تماس با ما از یکی از وکلای متخصص موسسه وقت ملاقات بگیرید و مشکل حقوقی خود را با ایشان در میان بگذارید .
اما چرا برای حل مشکل حقوقی خود گروه وکلای سفیر صلح را انتخاب می کنید ؟
جواب مشخص و مبرهن است ؛ زیرا :
۱ ـ وکلای موسسه حقوقی سفیر صلح با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که بمحض ارجاع پرونده اقدامات عاجل و حقوقی راجع به آنها صورت می گیرد .
۲ ـ متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر وکالت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی می باشند . اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص ، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند .
۳ ـ آخرین موسسه و دفتری که برای به دست آوردن حق و حقوق خود به آن مراجعه خواهید کرد ، موسسه حقوقی سفیر صلح خواهد بود : مطمئن باشید که به حق خود خواهید رسید .
جهت آگاهی بیشتر می توانید با شماره تلفن ۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱ یا ۰۹۱۲۸۴۷۲۹۸۴ تماس حاصل نمایید .