رابطه طلاق عاطفی و طلاق قانونی 

متوسطخوبخیلی خوبعالیبسیارعالی (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

طلاق عاطفی در سال‌های اخیر، ذهن کسانی را که نگران فروپاشی نهاد خانواده هستند، به خود مشغول کرده‌است. این پژوهش، با نگاهی انگ زدوده به طلاق، صرفا آن‌را به عنوان یک پدیده‌ای اجتماعی بررسی کرده‌است.بهترین وکیل تهران

در این بررسی طلاق عاطفی، دو رهیافت وجود دارد: در رهیافت نخست (پل بوهانال)، طلاق عاطفی یکی از مراحل نیل به سویِ طلاق قانونی و در رهیافت دوم، طلاق عاطفی نه مرحله‌ای پیش از طلاق قانونی، که خود پدیده‌ای مجزا محسوب می‌شود؛ طلاق عاطفی در امتدادِ مفهوم “خانواده‌ی توخالیِ” ویلیام جی. گود مطرح می‌گردد: «خانواده‌ی توخالی، خانواده‌ای است که اعضای آن به زندگی ادامه‌ می‌دهند ولی از روابط و کنش متقابل با یکدیگر و احساس، محروم هستند».وکیل پایه یک دادگستری

از آن‌جاکه شناختِ هر پدیده‌ی اجتماعی، مقدم بر آسیب‌شناسی آن است، محقق با تمرکز بر چیستی مفهوم طلاق عاطفی، به بررسی نسبت آن با مفهوم طلاق قانونی پرداخته است. مشاوره حقوقی

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد «میان وقوع طلاق عاطفی و طلاق قانونی در کسانی که اقدام به طلاق قانونی می‌کنند، رابطه‌ی معنی‌داری وجود ندارد». بنابراین، رهیافت نخست در مطالعه‌ی پدیده نادرست به نظر می‌رسد.

نمونه‌گیری این پژوهش، هدفمند بود و ۲۰۰ پرسش‌نامه (زن و مرد) از کسانی‌که با مراجعه به مجتمع قضایی شماره ۲ تهران، اقدام به طلاق قانونی نموده ‌بودند را شامل می‌شد.

اثباتِ فرضیه‌ی بنیادین این پژوهش، از طریق آزمون «فی و کرامر» میان متغیرها (طلاق قانونی و عاطفی) صورت گرفت: عدم تقسیم وظایف، عدم وجود شبکه‌ی ارتباطات و معاشرت‌های مشترک، عدم گذراندن زمان‌های مشترک، وجود طلاق مالی، عدم وجود رابطه‌ی عاطفی- جنسی میان زوجین، وجود روابط عاطفی- جنسی خارج از ازدواج، به عنوان ویژگی‌های زندگی در وضعیت طلاق عاطفی در میان نمونه‌ها مورد سنجش قرار گرفت.

همچنین فرضیه‌های فرعی پژوهش در خصوصِ رابطه‌ی معکوسِ «داشتن فرزند و طلاق قانونی»(آزمون فی و کرامر) و «تعداد سنوات زندگی مشترک و طلاق قانونی»(آزمون کای اسکوئر) رد شدند.

***گروه وکلای سفیر صلح را به خاطر بسپارید***
موسسه حقوقی سفیر صلح با دارا بودن کادری با تجربه و متعهد و استفاده از اعضای هیئت علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات حقوقی ـ وکالتی و مشاوره در کلیه امور حقوقی ـ کیفری ـ ثبتی ـ خانواده و بین الملل می باشد .
ما بهترین وکلا را در ایران به شما معرفی می کنیم . سایت سفیر صلح اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی حقوقی در کشور است که مشغول فعالیت های علمی و تحقیقاتی می باشد . گروه وکلای سفیر صلح با معرفی برترین کادر وکلا در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات حقوقی و کیفری ، ثبتی و خانواده به شما کمک می کنند . همین حالا می توانید از طریق صفحه تماس با ما از یکی از وکلای متخصص موسسه وقت ملاقات بگیرید و مشکل حقوقی خود را با ایشان در میان بگذارید .
اما چرا برای حل مشکل حقوقی خود گروه وکلای سفیر صلح را انتخاب می کنید ؟
جواب مشخص و مبرهن است ؛ زیرا :
۱ ـ وکلای موسسه حقوقی سفیر صلح با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که بمحض ارجاع پرونده اقدامات عاجل و حقوقی راجع به آنها صورت می گیرد .
۲ ـ متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر وکالت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی می باشند . اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص ، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند .
۳ ـ آخرین موسسه و دفتری که برای به دست آوردن حق و حقوق خود به آن مراجعه خواهید کرد ، موسسه حقوقی سفیر صلح خواهد بود : مطمئن باشید که به حق خود خواهید رسید .
جهت آگاهی بیشتر می توانید با شماره تلفن ۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱ یا ۰۹۱۲۸۴۷۲۹۸۴ تماس حاصل نمایید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *