چرا باید برای راه اندازی یک کسب و کار از یک وکیل خبره راهنمایی خواست؟

*** مرتضی امیری ***

هنگام شروع یک کسب و کار ، مهمترین مساله ، ساختاری است که برای کسب و کار خود تعیین می کنید . شرکت های مختلفی از جمله شرکت های خصوصی ، شرکت های سهامی عام و خاص و شرکت با مسئولیت محدود وجود دارند و این مهم است که بدانید چه ساختاری باید بر کسب و کار شما اعمال شود تا بتواند نیازهای شما را برآورده کند و از تمام حقوق سهامداران نیز محافظت کند. سپس ، نماینده قانونی شما ( وکیل ) می تواند به شما در رابطه با مراجعه به مراجعی که مربوط به شروع پروسه ثبت بیزنس شما هستند ، مشاوره دهد.

از لحاظ مسئولیت های مالیاتی ، مهم است که اطلاعات کافی داشته و با همۀ مالیات های همپوشان آشنا شوید. مالیات هایی که ممکن است لازم باشد در مورد آنها بدانید و از آن ها استفاده کنید عبارتند از مالیات های دولتی و مالیات های شغلی ؛ که این نیز به ساختاری که برای بیزنس خود انتخاب کرده اید ، بستگی دارد و همچنین ممکن است گام بعدی شما ، گرفتن مجوزهای لازم برای شروع کسب و کار باشد که این امر توسط سازمان های مربوطه در هر شهر انجام میگیرد.

یکی از مراحل نهایی این است که خواسته های سازمان مربوطه درباره امنیت بیزینس ، درآمدزایی و همچنین گزارش دهی به خوبی فهمیده شده و به درستی و در طول پروسه انجام شوند ؛ برای کسب اطلاعات کافی بهتر است در این مواقع به وکلای موسسه حقوقی سفیر صلح مراجعه کرد .

به گفته دکتر مرتضی امیری، شروع یک کسب و کار و گرفتن مجوزهای مربوطه پروسه ای زمان بر و گران قیمت است و در چنین مواقعی می توان به سازمان هایی مراجعه کرد که همین روند را با قیمت پایین تر و سرعت بیشتری انجام داده و از وکلای با سابقه ای جهت انجام این قبیل اعمال بهره می جویند.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *