راه هایی برای یافتن حس خوشحالی و نشاط پس از طلاق

اگر به تازگی طلاق گرفته اید ، به سرعت متوجه خواهید شد که زندگی شما از بسیاری جهات ، هم خوب وهم بد تغییر کرده است . اگرچه پایان دادن به ازدواج دردناک است ، اما می توانید روزنه امید بخشی به تمام تجربیاتی که در انتظار شماست بیابید . یاد بگیرید که پس از طلاق خود را به عنوان یک فرد مجرد شناخته و خوشحال سازید و تصمیمات مثبتی برای آینده خود اتخاذ کنید .

امور مورد علاقه و مورد نفرت خود را به عنوان یک فرد مجرد به خوبی بشناسید . اگر سالها بود که به عنوان زوج متاهل زندگی می کردید ؛ ممکن است با هویت اصلی خود قطع ارتباط کرده باشید . از این زمان برای بازگشت به خودتان استفاده کنید . به یاد داشته باشید که خود را به فرد پیش از ازدواج و مورد علاقه خودتان تبدیل کنید .

بنشینید و لیستی از امور مورد علاقه و نفرت خود را بنویسید . به آهستگی بر روی ترجیحات خود تمرکز کنید و سعی کنید از فکر کردن درباره همسر سابق خود اجتناب کنید .

به عنوان مثال ، شما ممکن است به کاری اشتغال داشته اید که واقعا دوستش نداشتید ؛ زیرا در آن زمان برای خانواده شما بهتر بود . یا شاید همچنان غذای مورد علاقه همسر سابقتان را می پزید در حالی که خودتان به آن علاقه ای ندارید . پس بهتر است این امور را انجام ندهید .

علایق خود را شناسایی کنید ، از این آزادی جدید برای اختصاص دادن زمان بیشتری به خود استفاده کنید و اگر شما هیچ سرگرمی ندارید ؛ چندین راه را امتحان کنید . آیا فعالیت هایی که همیشه دوست داشته اید عقب افتاده است ؟ اکنون شما می توانید تمام آن فعالیت ها را از سر بگیرید.

به عنوان مثال ، آخر هفته ها دوچرخه سواری کنید یا اگر خوره کتاب هستید در یک کتابخانه ثبت نام کنید. و به طور کلی از این فرصت برای شروع سرگرمی هایی جدید استفاده کنید . سعی کنید چیزهایی را که همیشه می خواستید یاد بگیرید را آغاز کنید.

از عادت ها و نقش های جدید در زندگی استقبال کنید . طلاق شما را تحریک می کند تا جنبه هایی از خودتان را که قبل از آن هرگز درک نکرده اید را توسعه دهید. به عنوان مثال ، اگر همسرتان تمام خرید و پخت و پز را انجام می داد ، ممکن است لازم باشد یاد بگیرید که چگونه این امور را انجام دهید . اگر آنها نان آور اولیه بودند ، ممکن است مجبور شوید شغل یا حرفه جدیدی را دنبال کنید .

به جای مشاهده این نقش های جدید به عنوان فشار های جدید و مضاعف ، آنها را به عنوان فرصتی برای پیشرفت و ارتقا خود در نظر بگیرید . در حقیقت ، می توانید یاد بگیرید از نقش های جدید لذت ببرید و لیستی از تمام وظایفی که در حال حاضر انجام می دهید را تهیه کنید .

اگر شما آن شخصی بودید که در خانه می ماند و همسرتان کار می کرد ، احتمالاً باید به بازار کار بازگردید . اما این بار برای یادگیری مهارتی جدید که ممکن است به شما کمک کند یک کار جدید را بیاموزید .

نترسید و چیزهای جدیدی را امتحان کنید . به سمت بهبود کار خود بروید تا احساس شادی و لذت به وجودتان بازگردد .

تنها سفر کنید : بازدید از مکان های جدید یک راه عالی برای کشف کردن خود و خارج شدن از حصار اطراف است . به علاوه ، مسافرت به شما کمک می کند تا مسائل مورد علاقه خود را بهتر بشناسید ، زیرا هیچکس دیگر بر تصمیمات شما تأثیر نخواهد گذاشت . موزه هایی که می خواهید را ببینید و رستوران هایی را که به نظرتان جالب هستند را انتخاب کنید.

همچنین مسافرت یک راه عالی برای ایجاد خاطرات جدید بدون همسرتان است. دیدن یک شهر نزدیک که هرگز ندیده اید یا برنامه ریزی برای یک سفر درون کشور یا درون قاره نیز ایده جالبی به نظر می آید.

به دوستان خوب خود و خانواده تان تکیه کنید . حمایت از شما پس از طلاق بسیار حیاتی است . فقط مطمئن باشید که با افرادی معاشرت می کنید که تاثیر مثبتی بر روی شما گذاشته و حس خوبی راجع به خودتان و آینده به شما منتقل می کنند .

افرادی که بر شما تاثیر می گذاشتند تا تصمیمات منفی مانند قمار بازی یا نوشیدن الکل بگیرید را از زندگی خود حذف کنید.

همچنین با یک روانشناس قرار ملاقاتی بگذارید ؛ چه خوب است با شخص بی طرفی راجع به مسائلی که پشت سر گذاشته اید صحبت کنید . یک روانشناس می تواند گوش شنوایی برای شنیدن دردها و رنج هایتان باشد.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *