رسانه های اجتماعی و پیشگیری از جرم ( قسمت دوم)

۳ ـ گزارش اطلاعات قضایی ناشناس ( E-Tipster )

گزارش اطلاعات قضایی ( این نوع از گزارش ؛ شامل دادن اطلاعات حساس و امنیتی به پلیس می باشد ) در جامعه یک روش قدیمی محسوب می شود که شهروندان برای مبارزه با جرم و جنایت آن را می پردازند .

شرکت های مشاوره روش های بسیار پیچیده ای برای افراد جامعه و پلیس جهت برقراری ارتباط آنلاین دارند . برنامه tip 411 که توسط شرکت Citizen Observer ایجاد شده است ، به عنوان وسیله ای برای اجرای قانون مبتنی بر وب به بازار عرضه می شود . مشارکت شهروندان همیشه بخش بزرگی از مبارزه با جرم و جنایت است و افرادی که از روش ۴۱۱ استفاده می کنند ، کمک بزرگی برای دستگاه های قضایی و پلیس خواهند بود.

سیستم های نوشتار ناشناس در حال افزایش قابل توجهی هستند چرا که  افراد را قادر می سازد بدون ترس از مجازات ، به عنوان مثال اطلاعات مورد نظر خود را به اشتراک بگذارند .

این برنامه به گزارش دهندگان اطلاعات قضایی اجازه می دهد اطلاعات را به صورت ناشناس با استفاده از ابزارهای مختلف از جمله « چت ناشناس، راهنمایی متن و انتشار ایمن رسانه های اجتماعی » ارسال کنند . سپس اطلاعاتی که حاوی کلمات فیلتر شده هستند می توانند از طریق اداره مرکزی پلیس به سایر رسانه های اینترنتی منتقل شود. همچنین tip 411 می تواند با Google Maps نیز منتشر شود تا از طریق یک نقشه قابل کلیک ، تعاملی ایجاد شود که در آن دیگران نیز بتوانند به طور مستقیم بر روی لینک ها کلیک کنند تا اطلاعات و راهنمایی های بیشتر بر اساس مکان اضافه شود. این برنامه به منظور تشویق افزایش تعامل بین پلیس و جامعه از طریق ابزار وب ایجاد شده است . به گفته پلیس ، چندان مهم نیست که این اطلاعات از کدام منبع به دستشان خواهد رسید ؛ تنها نکته مطرح آن است که بتوان از این اطلاعات استفاده بهینه ای به عمل آورد .

۴ ـ شبکه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی بخشی از استراتژی بازاریابی آنلاین است . استراق سمع مجرمان در حال انجام خلاف همیشه بخش مهمی از وظیفه پلیس بوده است . بسیار مهم است که پلیس بتواند کلمات فیلتر شده در فضای شبکه های اجتماعی را مشاهده کند. نظارت بر رسانه های اجتماعی یک کاربرد استراتژیک ، تاکتیکی و عملیاتی برای اجرای قانون است.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *