صدور اجراییه راجع به حق کسب و پیشه

نظرات

پرسش : آیا برای حق کسب و پیشه که ضمن حکم به تخلیه ، مورد حکم واقع شده است می توان مستقلا اجراییه صادر نمود ؟

پاسخ : در مواردی که دادگاه وفق مقررات قانون روابط موجر و مستاجر مصوب ۱۳۵۶ حکم بر تخلیه محل کسب با پرداخت حق کسب و پیشه (شقوق ماده ۱۵ و تبصره یک ماده ) می دهد حسب مورد ، حکم به پرداخت تمام حق کسب و پیشه یا نصف آن خواهد داد . بدیهی است با توجه به ماده ۲۸ قانون یاد شده صدور اجراییه برای تخلیه موکول به ایداع حق سرقفلی و کسب و پیشه تعیین شده بوده و حق کسب و پیشه مستقلا قابل صدور اجراییه و وصول نمی باشد .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *