صدور اجراییه نسبت به انتقال منافع

نظرات

پرسش: آیا حکم به فروش و نیز حکم تجویز انتقال منافع به غیر نیاز به صدور اجراییه و ابلاغ آن به محکوم علیه دارد یا خیر ؟

پاسخ: با توّجه به مواد ۴ و ۵ قانون اجرای احکام و این که حکم فروش از مصادیق احکام تاسیس است نه اعلامی ، بنابراین صدور اجراییه در مورد در مورد آن لازم است حکم به تجویز انتقال منافع به غیر چون در قانون طریق خاصی برای آن در نظر گرفته شده نیاز به صدور اجراییه ندارد . (ماده ۱۹ قانون روابط موجر و مستاجر سال ۱۳۵۶ ملاحظه شود .)

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *