طرح دعاوی متعدد اعسار

متوسطخوبخیلی خوبعالیبسیارعالی (2 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

پرسش :

جهت طرح دعاوی متعدد اعسار نسبت به پرداخت محکوم به های متعدد چگونه باید اقدام نمود ؟ در صورت طرح شدن آنها آیا دادگاه رسیدگی کننده می تواند بطور مطلق در اجرای ماده ۱۰۳ قانون آیین دادرسی  مدنی مصوب ۱۳۷۹ قرار رسیدگی توامان صادر و به همه دعاوی مطروحه یک جا و به طور واحد رسیدگی نماید ؟ بهترین وکیل تهران

پاسخ : وکیل پایه یک دادگستری

در این رابطه باید قابل به تفصیل شد :

الف – در صورتیکه دادگاه رسیدگی کننده به دعوای اصلی متعدد باشد و هر کدام از محکوم به ها  از شعبه ای جداگانه صادر شده باشد اعم از این که محکوم له  واحد باشد یا متعدد .

ب – در صورتیکه  دادگاه رسیدگی کننده به دعوی اصلی و صادر کننده محکوم به ها واحد باشد و محکوم له در همه دعاوین نیز یک نفر واحد باشد .

ج – در صورتیکه  دادگاه صادرکننده محکوم به ها  ، واحد باشد لکن محکوم له متعدد باشد .

در پاسخ فرض اول با توجه به صلاحیت مستقل هر دادگاه نسبت به رسیدگی به دعوی اعسار از پرداخت محکوم به ها ، باید برای هر یک از خواسته های اعسار از پرداخت محکوم به ، دعوی جداگانه در همان دادگاه صادرکنده محکوم به ، طرح نمود .

در پاسخ به فرض دوم با توجه با ماده ۲۰ آیین نامه اجرایی اشاره شده ، طرح دعوی واحد برای همه محکوم به ها در یک دادخواست واحد منعی از جهت قانونی نداشته .

در پاسخ به فرض سوم ، پاسخ منفی است . زیرا هر چند که دادگاه صادرکننده همه محکوم به ها واحد می باشد لکن از آنجاکه مجکوم لهم متعدد می باشند اطلاق ماده ۴۸ ق.آ.د.م مصوب ۱۳۷۹ ، دادگاه را از رسیدگی توامان به موضوع منع نموده است .

***گروه وکلای سفیر صلح را به خاطر بسپارید***
موسسه حقوقی سفیر صلح با دارا بودن کادری با تجربه و متعهد و استفاده از اعضای هیئت علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات حقوقی ـ وکالتی و مشاوره در کلیه امور حقوقی ـ کیفری ـ ثبتی ـ خانواده و بین الملل می باشد .
ما بهترین وکلا را در ایران به شما معرفی می کنیم . سایت سفیر صلح اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی حقوقی در کشور است که مشغول فعالیت های علمی و تحقیقاتی می باشد . گروه وکلای سفیر صلح با معرفی برترین کادر وکلا در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات حقوقی و کیفری ، ثبتی و خانواده به شما کمک می کنند . همین حالا می توانید از طریق صفحه تماس با ما از یکی از وکلای متخصص موسسه وقت ملاقات بگیرید و مشکل حقوقی خود را با ایشان در میان بگذارید .
اما چرا برای حل مشکل حقوقی خود گروه وکلای سفیر صلح را انتخاب می کنید ؟
جواب مشخص و مبرهن است ؛ زیرا :
۱ ـ وکلای موسسه حقوقی سفیر صلح با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که بمحض ارجاع پرونده اقدامات عاجل و حقوقی راجع به آنها صورت می گیرد .
۲ ـ متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر وکالت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی می باشند . اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص ، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند .
۳ ـ آخرین موسسه و دفتری که برای به دست آوردن حق و حقوق خود به آن مراجعه خواهید کرد ، موسسه حقوقی سفیر صلح خواهد بود : مطمئن باشید که به حق خود خواهید رسید .
جهت آگاهی بیشتر می توانید با شماره تلفن ۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱ یا ۰۹۱۲۸۴۷۲۹۸۴ تماس حاصل نمایید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *