قوانین بین المللی حاکم بر شبکه های اجتماعی

*** مرتضی امیری ***

شبکه های اجتماعی که در ایالات متحده موجود هستند ، معمولا برای ارتباط با دیگر کشورها نیز قرار می گیرند . این به معنای  چندین زبان بین المللی، مترجمان زبان و البته  نرم افزارهایی برای استفاده دیگر ملت ها جهت برقراری ارتباط است . با این وجود ، قوانین بین المللی برای حفظ  امنیت مجازی این افراد به طور دائم نقض می شوند و این مساله به علت کمبود دانش و اطلاعات کافی است . تعرض به مالکیت فکری این اطلاعات توسط یک شخص یا کمپانی ، نقض قانون است و بسیاری از افراد در این پروسه صدمه می بینند. اطلاعات محرمانه یک تجارت می توانند در معرض خطر قرار گیرند و یا از طریق این شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود و شرکت های متعددی ممکن است به لحاظ اقتصادی آسیب ببینند .

بدون شناخت مقررات موجود ، می توان به سادگی و ناآگاهانه این قوانین را نقض کرد . کارکنان شرکت ها ممکن است در معرض به اشتراک گذاشتن اسناد ، اسرار و اطلاعات آنلاین با غریبه ها ( از جمله هکرها ) قرار بگیرند . این مساله می تواند از طریق به اشتراک گذاری مالکیت فکری ، ارسال داده های خصوصی به صورت آنلاین و سایر جرائم باشد . وقتی فردی که برای یک شرکت کار می کند و قراردادی غیر قابل فسخ امضا کرده باشد ، در صورت فسخ این توافق ، ممکن است عواقب شدیدی داشته باشد . حتی توضیح و تشریح برخی از جنبه های محرمانه کار و تجارت از طریق فیس بوک ممکن است به عنوان شکستن قوانین بین المللی یا نقض قرارداد تلقی شود . این بدان معنی است که لازم است در هنگام استفاده از شبکه های اجتماعی برای کسب و کار و تجارت ، احتیاط های بیشتری اعمال شود .

در هنگام استخدام یک فرد در کمپانی ، قراردادی توسط طرفین امضا می شود که در بندهایی از آن ؛ جریمه ، کسر حقوق و حتی اخراج نیز لحاظ می شود . معمولا این بندها توسط استفاده از شبکه های اجتماعی نقض می شوند و این مساله ممکن است شامل دادن اطلاعات مهم و اساسی راجع به تجارت کمپانی به خارج از شرکت توسط کارمندان باشد ؛ همچنین ممکن است فرد این داده ها و اطلاعات را از طریق پیام یا ایمیل به شخص دیگری ارسال کند . این ارسال داده ها ممکن است توسط هر شخصی از خارج دیده شده و موجب اخراج کارمند شوند و همچنین شرکت را دچار پیامدهای زیان رسانی کند.

هنگامی که یک شرکت یا فرد از طریق استفاده از شبکه های اجتماعی آسیب دیده است ، لازم است که یک وکیل یا نماینده قانونی در کشوری که این جرم به انجام رسیده است استخدام شود تا پیگیری های لازم انجام گردد .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *