مالکیت فکری کسب و کار

*** مرتضی امیری ***

در حالی که معاملات فراوانی بین شرکت هایی صورت می گیرد که در پروژه ها سرمایه گذاری می کنند و پرداخت حقوق کارمندان را تضمین می کنند ، مالکیت فکری می تواند موردی پیش رو باشد که از سود سهام  شرکت های متعدد آغاز می گردد . اغلب مشاغل یا از طریق کسب و کار بر مبنای مالکیت فکری ایجاد شده اند و یا اینکه توسط یک فرد یا یک گروه در یک سازمان تشکیل شده اند . یکی از مهمترین اقداماتی که باید برای کارکنان و سایر افرادی که برای شرکت کار می کنند انجام شود ، امضای قرارداد های مختلف مانند قرارداد عدم افشاء است . این اسناد و قراردادها تضمین می کنند که کارمند ، دارایی فکری شرکت را منتشر نخواهد کرد و در غیر این صورت تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت . با توجه به جریمه های احتمالی یا جریمه های افشای جزئیات آی پی، کارکنان معمولا ترجیح می دهند که نسبت به این قوانین سخت گیر و محافظه کار باشند.

چیدن استراتژی هایی در رابطه با مالکیت فکری می تواند منجر به تولید محصولات یا خدماتی شود که باعث می شود شرکت حرکت رو به جلو داشته باشد . با این حال ، ضروری است که صاحب مشاغل به طور مرتب در حال توسعه و اضافه کردن به این موارد باشند تا اطمینان کسب کنند که محصولات و خدماتشان در قلب و ذهن مشتری باقی خواهند ماند . پروژه های تبلیغاتی و بازاریابی می تواند در طرح کسب و کار یک چرخش مثبت ایجاد کند تا به عنوان یک گروه اجتماعی رشد کند و با طی این مراحل، می توانید معاملات و پیشرفت های تجاری شرکت خود را تضمین کنید.

از طریق مالکیت فکری درآمد شرکت افزایش خواهد یافت، اما دارایی فکری شرکت باید از نوعی باشد که مشتری تمایلی به خرید آن داشته باشد . برخی از فرصت های درآمدزایی بیشتر زمانی اتفاق می افتند که دو شرکت مختلف برای ایجاد یک سرمایه گذاری و استفاده از دارایی فکری برای رسیدن به اهداف بلند و سطوح درآمد بالا همکاری می کنند.

طرح کسب و کار باید اطلاعات مهمی در مورد مالکیت فکری داشته باشد ، اما نباید عناصر محرمانه دارایی فکری در آن دخالتی داشته باشد. محرمانگی و نگهداری جزئیات پنهان بخشی از تضمین مالکیت فکری است که برای شرکت بسیار مفید و سودمند به حساب می آید. سود و مزایای این مساله می تواند همراه با نکات کلیدی که این اقلام را ایجاد یا توزیع می کنند، ذکر شود . همچنین ؛ طرح کسب و کار ممکن است برای دعوت سرمایه گذاران به شرکت و آینده مثبت سرمایه گذاری مورد استفاده قرار گیرد .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *