ماهیت و شرایط مسئولیت مدیران شرکت سهامی

متوسطخوبخیلی خوبعالیبسیارعالی (امتیاز دهید)
Loading...

مسئولیت موضوع ماده ۱۴۲ لایحه اصلاحی قانون تجارت مصوب ۱۳۴۷ ، نوعی از مسئولیت قهری و قانونی مدیران است که به علت تخلف از تکالیف قانونی و عرفی به وجود می آید . این نوع مسئولیت منوط به تحقق ارکان  سه گانه مسئولیت قهری است . برای  اینکه فعل مدیران زیانبار باشد باید از مقررات قانونی یا اساسنامه شرکت و یا مصوبات مجمع عمومی و یا حتی از تکالیف عرفی  ، از جمله تکلیف حسن اداره شرکت ، تخلف کرده باشند و از این عمل آنها به شرکت یا اشخاص ثالث خساراتی وارد شود .

به طور کلی ماده ۱۴۲ راجع به مسئولیتی است که به علت تخلف مدیران از مقررات لایحه اصلاح قسمتی از قانون تجارت یا اساسنامه شرکت و یا مصوبات مجمع عمومی یا تکالیف عرفی راجع به اداره شرکت  ، به شرکت یا اشخاص ثالث وارد شده است و شامل خساراتی که به علل دیگر به هر شخص وارد می شود ، نیست. موارد اخیرالذکر تابع قواعد عمومی مسئولیت مدنی و در مواردی که مقررات خاصی وجود دارد ، تابع مقررات مزبور هستند .بهترین وکیل تهران

بنابراین اگر مدیران از اجرای قراردادهای شرکت امتناع کنند و از این طریق خسارتی به طرف قرارداد برسد ، طرف قرارداد نمی تواند به استناد ماده ۱۴۲ از مدیران مطالبه خسارت کند . مسئولیت مدیران در اداره شرکت از نوع مسئولیت جمعی بوده که از خطای مشترک آنها ناشی می شود یعنی تخلفات مستند به فعل همه مدیران تلقی می شود . وحدت ملاک مقررات بخش یازدهم لایحه که اصولا مجازات ها را متوجه همه اعضای هیات مدیره دانسته است  ، دراین باره قابل استناد است . البته همچنانکه از وحدت ملاک ماده ۲۴۷ استنباط می شود ، هر یک از مدیران می توانند با عدم حضور در جلسات هیات مدیره و یا با مخالفت با اقدامات و تصمیمات شرکت از این مسئولیت بری شوند . وکیل پایه یک دادگستری

بنابراین اگر عضو هیات مدیره نظر ممتنع نیز داشته باشد ، مسئول می باشد . همچنین اگر اقدام یک یا بعضی از مدیران حالت انفرادی داشته باشد و به هیات مدیره شرکت قابل انتساب نباشد ، خود او انفرادا مسئول خواهد بود . قسمت اخیر ماده ۱۴۲ نیز که مسئولیت انفرادی و مشترک را بنا به مورد پذیرفته است  ، موید  این نظر می باشد . مواد ۱۱۰ و ۱۳۰ و ۱۴۳ و ۲۷۳ ل.ا.ق.ت مسئولیت مدیران را تضامنی دانسته اند  ، لکن با توجه به استثنایی بودن مسئولیت تضامنی در حقوق ایران باید در غیر موارد مصرح ، طبق قاعده کلی مسئولیت مدیران را نسبی دانست . ماده ۱۴۲ نیز به این امر تصریح دارد . البته حکم عام مذکور در ماده ۱۴۲ مقررات مواد فوق الذکر را که به طور استثنایی و خاص ، مسئولیت تضامنی را پذیرفته اند ، نسخ نمی کند .مشاوره حقوقی

***گروه وکلای سفیر صلح را به خاطر بسپارید***
موسسه حقوقی سفیر صلح با دارا بودن کادری با تجربه و متعهد و استفاده از اعضای هیئت علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات حقوقی ـ وکالتی و مشاوره در کلیه امور حقوقی ـ کیفری ـ ثبتی ـ خانواده و بین الملل می باشد .
ما بهترین وکلا را در ایران به شما معرفی می کنیم . سایت سفیر صلح اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی حقوقی در کشور است که مشغول فعالیت های علمی و تحقیقاتی می باشد . گروه وکلای سفیر صلح با معرفی برترین کادر وکلا در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات حقوقی و کیفری ، ثبتی و خانواده به شما کمک می کنند . همین حالا می توانید از طریق صفحه تماس با ما از یکی از وکلای متخصص موسسه وقت ملاقات بگیرید و مشکل حقوقی خود را با ایشان در میان بگذارید .
اما چرا برای حل مشکل حقوقی خود گروه وکلای سفیر صلح را انتخاب می کنید ؟
جواب مشخص و مبرهن است ؛ زیرا :
۱ ـ وکلای موسسه حقوقی سفیر صلح با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که بمحض ارجاع پرونده اقدامات عاجل و حقوقی راجع به آنها صورت می گیرد .
۲ ـ متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر وکالت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی می باشند . اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص ، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند .
۳ ـ آخرین موسسه و دفتری که برای به دست آوردن حق و حقوق خود به آن مراجعه خواهید کرد ، موسسه حقوقی سفیر صلح خواهد بود : مطمئن باشید که به حق خود خواهید رسید .
جهت آگاهی بیشتر می توانید با شماره تلفن ۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱ یا ۰۹۱۲۸۴۷۲۹۸۴ تماس حاصل نمایید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *