مشاوره حقوقی آنلاین : چگونه با یک وکیل مشاوره آنلاین داشته باشیم

گاهی اوقات شما لزوما نیازی به استخدام وکیل برای نمایندگی تان در دادگاه ندارید، فقط  یکی دو سوال در مورد یک مسئله قانونی بالقوه یا یک قانون وجود دارد. همچنین ممکن است بخواهید با یک وکیل درباره یک شکایت اداری یا درخواست برای مزایا یا کمک مشورت کنید. برای اینگونه  اهداف محدود، ممکن است فرصتی برای مشاوره با وکیل آنلاین داشته باشید که می تواند ارزان تر و راحت تر از استخدام یک وکیل یا برنامه ریزی برای یک ملاقات حضوری باشد.

تصمیم بگیرید که آیا به وکیل احتیاج دارید : نوع مساله حقوقی که شما با آن روبرو هستید، ممکن است به قوانین ایالتی یا محلی بستگی داشته باشد. با توجه به سوالاتی که قصد دارید از وکیل بپرسید، ممکن است لازم باشد با کسی که در شهر یا استان مورد نظر فعالیت می کند صحبت کنید.

برای مثال، ممکن است بتوان سوالات معمولی راجع به طلاق توافقی یا مسائل مربوط به حضانت را از هر وکیلی در سرتاسر کشور پرسید. با این حال، برای دریافت پاسخ سوالات تخصصی تر باید قانون خاص آن استان یا منطقه مورد بررسی قرار بگیرد.

دامنه وکالتی را که نیاز دارید تعیین کنید : قبل از مشورت با یک وکیل آنلاین، وضعیت خود را ارزیابی کنید و دقیقا مشخص کنید که به چه مقدار کمک احتیاج دارید. بسته به سوالاتی که میخواهید از وکیل بپرسید کدام سرویس آنلاین به نفع شما خواهد بود و وکیل چقدر قادر خواهد بود که کار شما را انجام دهد .

برخی از وبسایتها بیشتر درباره وکیل محلی با موکلین  بالقوه تمرکز دارند. اگر میخواهید یک وکیل در طول پروسه مراحل قانونی پرونده  به شما مشاوره دهد، ممکن است بخواهید از یکی از این خدمات مشاوره آنلاین استفاده کنید.

در سرویس های دیگر، شما به سادگی سؤال خود را در صفحه ای مانند انجمن مینویسید و هر کسی ممکن است پاسخ شما را دهد. اگر شما ترجیح می دهید چندین نظر مختلف در مورد وضعیت خود دریافت کنید این روش ممکن است مفید باشد ، اما به یاد داشته باشید که باید برای دریافت پاسخ خود صبر پیشه کنید.

سوالاتی که در یک فروم نیمه عمومی مطرح می شود، به شما اجازه نمی دهد که رابطه مستقیمی با وکیلی که پاسخ شما را میدهد داشته باشید.

به دلیل شیوه عمومی ارتباط و فقدان ارتباط وکیل و موکل، باید خطر به کار بردن  این مشاوره را خودتان بر عهده بگیرید. اگر شما انتظار داشته باشید که به طور قانونی با وکیل مشورت کنید، باید با وکیل خصوصی صحبت کنید.

در دایرکتوری های آنلاین جستجو کنید : دایرکتوری های آنلاین فراوانی از وکلای مجازی وجود دارد که می تواند به شما در پیدا کردن نام و اطلاعات تماس وکلا، کمک کند. اگر مشخص کرده اید که شما به یک وکیل دارای پروانه وکالت  نیاز دارید، کانون وکلا اغلب بهترین مکان برای شروع جستجوی شما است.

بسیاری از وب سایت های دیگر دایرکتوری ها را جستجو کرده و خدمات مشاوره ای آنلاین ارائه می دهند.

Image titled Become a Lawyer in the United States Step 27

خدمات مشاوره آنلاین را بررسی کنید : بسیاری از وب سایت ها خدمات مشاوره حقوقی ارائه می دهند، برخی از آنها رایگان هستند. با این حال، قبل از اینکه تصمیم بگیرید که آیا این خدمات برایتان مفید هستند یا خیر، دقیقا باید آنچه را که توسط هر سرویس ارائه شده است، پیدا کنید.

  • فکر کنید که چه نوع سوالاتی را باید بپرسید و آیا می خواهید آنها را در یک انجمن عمومی بپرسید.
  • چندین وبسایت وجود دارد که مشاوره رایگان را از طرف وکلا ارائه می دهند، اما شما باید سؤال خود را در یک انجمن که برای عموم آزاد است، بپرسید.
  • پس از اینکه سوال خود را مطرح کردید، ممکن است از چندین وکیل پاسخ های متفاوتی دریافت کنید، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که چه مدت زمانی باید منتظر جوابتان باشید، یا اینکه پاسخ شما مفید خواهد بود یا خیر
  • اگر رویکرد عمومی انجمن برای شما مفید نبود و یا اگر به یک پاسخ معقول تر نیاز دارید، بهتر است با یکی از خدماتی که به شما اجازه می دهد به صورت مستقیم با یک وکیل مشورت کنید، استفاده کنید

به وب سایت های وکلا مراجعه کنید : اکثر وکلای مجرب  وب سایت دارند که  از طریق آن شما می توانید در مورد زمینه کاری و تجربه وکیل اطلاعاتی کسب کنید. در برخی موارد، مشاوره های آنلاین به طور مستقیم از طریق وب سایت وکیل ارائه می شود.

برخی از وب سایت های وکلا دارای یک پنجره پاپ آپ هستند که در صورت داشتن هر گونه سؤال میتوانید از آنها استفاده کنید. با این حال، به خاطر داشته باشید زمانی که از این پنجره ها برای سوالات  خود استفاده می کنید، احتمالا مستقیما با وکیل مدافع وبسایت صحبت نمی کنید.بلکه اپراتور وبسایت پاسخ شما را خواهد داد.

حتی اگر خدمات مشاوره مستقیم ذکر نشوند، اکثر وکلا آدرس ایمیل خود را در وب سایت خود قرار می دهند. اگر وکیلی پیدا کردید که فکر می کنید ممکن است بتواند به سوالات شما پاسخ دهد، می توانید آدرس ایمیل او را برداشته و برای وکیل مورد نظر یک ایمیل ارسال کنید.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *