مشاوره حقوقی با وکیل

وکلا غالبا فرصتی را برای مشاوره رایگان یا با هزینه بسیار کم برای بحث در مورد جزئیات پرونده شما ارائه می دهند و به شما در مشاوره حقوقی با وکیل فرصتی داده می شود تا سوالات اساسی را راجع وکیلتان بپرسید. این جلسه نه تنها باید به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا این وکیل ، شخص مورد نظر شماست ، بلکه باید تصمیم بگیرید که می خواهید کارتان را با این وکیل ادامه دهید یا خیر.

Image titled Be Debt Free Step 3

به طور کلی ، باید لیستی از سوالات خود را در ذهن داشته باشید تا در طول جلسه بپرسید. همچنین، شما باید به اندازه کافی با وکیل احساس راحتی کنید و سوالاتی را که مربوط به تخصص، تجربه، هزینه، دانش خاص و مدیریت پرونده مربوط است، را از او بپرسید.

فهرست سوالاتی که می خواهید از وکیل بپرسید در زیر لیست شده اند :

۱ ـ چه مدت است که به کار وکالت مشغول هستید؟

در کمترین حالت ممکن ، برای مثال شما می خواهید در مورد تخصص وکیلتان مطلع شوید و این که آیا وکیل شما یک وکیل خبره است یا وکیلی مبتدی است. مشکل قانونی شما ممکن است به خوبی توسط کسی که تازه از دانشگاه حقوق فارغ التحصیل شده، انجام شود یا ممکن است برعکس باشد . تمام این مسائل به شرایط بستگی دارد و مشاوره حقوقی با وکیل به شما نشان می دهد که وکیل خوبی انتخاب کرده اید یا نه .

۲ ـ عموما چه نوع پرونده هایی را قبول می کنید؟ چند درصد از پرونده های شما از این نوع بوده اند؟

در مشاوره حقوقی با وکیل ؛ شما ممکن است بخواهید در مورد تخصص یک وکیل بدانید و اینکه چه مقدار از تجربه وکیل مورد نظر از پرونده هایی مشابه رونده شما به دست آمده است. به عنوان مثال، اگر مسئله شما حضانت است ، بهتر است به دنبال یک وکیل خانواده باشید.

۳ ـ موکلان شما عموما چه کسانی هستند؟

این یک سوال مهم در مشاوره حقوقی با وکیل است که اغلب نادیده گرفته می شود . به عنوان مثال، اگر فردی با یک مشکل حقوقی خاص هستید، اما وکیل شما فقط در زمینه نمایندگی شرکت ها تجربه داشته باشد، ممکن است بهترین انتخاب برای شما نباشد. به همین ترتیب، ممکن است بخواهید زمینه مالی برخی از موکلین وکیل مورد نظر خود را بدانید. این مسئله به این دلیل است که ممکن است مسائل مختلفی وجود داشته باشد که وکیل در هنگام کار با افراد عالی رتبه در نظر بگیرد که مناسب شما نیست.

Image titled Conduct Research Step 19

۴ ـ چند پرونده داشته اید که مشابه پرونده من بوده باشند؟

اکنون زمانی برای خجالت کشیدن نیست. در مشاوره حقوقی با وکیل باید بتوانید به راحتی درمورد پرونده های وکیل، مانند تعداد پرونده هایی که برنده شده یا حل و فصل کرده است،سوالات خود را  بپرسید.

۵ ـ به غیر از مدرک وکالت ، چه نوع آموزش ویژه یا دانش خاصی دیده اید که ممکن است در مورد وضعیت من چاره ساز باشد؟

بعضی از پرونده ها، نیاز به مدارک و درجه های خاصی دارند که وکیل شما باید داشته باشد . اطمینان حاصل کنید که پرونده شما در این دسته بندی ها قرار دارد یا خیر.

۶ ـ قیمت و هزینه های وکیل مورد نظر شما چقدر است؟

این سوال به وضوح بسیار مهم است. شما می خواهید بدانید که آیا می توانید از پس هزینه های خدمات وکیل بر آیید یا خیر. همچنین لازم است در در مورد چگونگی پرداخت حق الزحمه وکیل نیز سوالات خود را بپرسید .

۷ ـ رویکرد یا فلسفه وکیل برای برنده شدن در این پرونده چیست؟

این مسئله می تواند به دو صورت مهم باشد. برای مثال ، اگر شما به دنبال طلاق توافقی و دوستانه  هستید، اما وکیلی که انتخاب کرده اید به شدت خشک و خشن است شاید انتخاب او برایتان مناسب نباشد. به طور مشابه، اگر به دنبال وکیلی هستید که امور مشارکت در شرکت های شما را در پیش بگیرد ، بهتر است از وکیلی استفاده کنید که هراسی از مسائل خشک مالی نداشته باشد .

Image titled Handle an Employee's Attendance Problems Step 2

۸ ـ آیا راه حل دیگری برای حل مشکل قانونی من وجود دارد؟

پیش بروید. از یک شخص حرفه ای بپرسید که آیا گزینه هایی دیگری برای حل مشکل قانونی شما وجود دارد یا خیر، مشاوره حقوقی با وکیل خوب به طور کلی شما را مطلع خواهد کرد که پرونده شما را می توان از طرق ساده تر و کم هزینه تر حل کرد یا خیر.

۹ ـ چگونه می توانم بفهمم که برای پرونده من چه اتفاقی می افتد؟

کلید اصلی در هنگام کار با یک وکیل ارتباطات است. در مشاوره حقوقی با وکیل از وی بپرسید که چند بار و تحت چه شرایطی می توانید خبرهای پرونده را از او بگیرید. شما می خواهید بدانید که آیا پرونده شما در حال پیگیری است یا خیر و در مورد تاریخ دادرسی ها سوالات مختلفی دارید . وکیل مورد نظر شما باید همیشه در دسترس باشد .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *