مشاوره حقوقی : چگونه بهترین مشاوره حقوقی را دریافت کنیم؟

در مورد جلسات دادرسی و سایر مسائل قانونی نگران هستید؟ مطمئن نیستید که چگونه می توانید برای وکیلی که سزاوار آن هستید، پولی پرداخت کنید؟ خب نگران نباشید – مجموعه گسترده ای از منابع حقوقی رایگان و همچنین خدمات حقوقی تخفیف یافته وجود دارد که می توانید برای دریافت مشاوره حقوقی قانونی به آنها مراجعه کنید.

قرار ملاقات با یک مشاور حقوقی رایگان یا یک وکیل محلی را برنامه ریزی کنید : بسیاری از وکلا مشاوره حقوقی رایگان  بین ۱۰ تا ۶۰ دقیقه ارائه می دهند. دفتر تلفن یا دایرکتوری آنلاین وکلای منطقه خود را بررسی کنید. حتی اگر یک موسسه حقوقی «مشاوره رایگان» ندارد، باز هم باید تماس بگیرید و در مورد آن تحقیق کنید، زیرا اکثر وکلا، یک موکل بالقوه را حداقل ۱۰ دقیقه مشاوره می دهند.

از خدمات حقوقی رایگان ارائه شده توسط دادگاه های محلی یا ایالتی خود استفاده کنید : دادگاه های بسیاری خدمات حقوقی مرتبط با مسائل و مشکلات حقوقی را ارائه میدهند.اینگونه دادگاه ها را شناسایی کرده و برای مشاوره حقوقی به آنها مراجعه کنید.

با یک موسسه حقوقی تماس بگیرید : دادیاران اشخاصی هستند که به جای وکیل در دادگاه ها ظاهر شده و به نمایندگی از آنان مسائل حقوقی موکل را پیگیری میکنند. اینگونه دادیاران و وکلای کارآموز معمولا در موسسات حقوقی مشغول به کار هستند. بعضی از این موسسات سؤالات شخصی موکل را قبول می کنند، در حالی که ممکن است دیگر موسسات، سؤالاتی را که بصورت آنلاین پرسیده می شوند ، پاسخ می دهند .

به دانشکده های حقوق سراسر کشور مراجعه کنید : بسیاری از دانشکده های حقوقی به منظور ارائه تجربه های حقوقی به  دانشجویان حقوقی خود ، امکانی را فراهم می کنند که فرد بتواند سوالات حقوقی خود را از آنان بپرسد. این دانشکده ها معمولا طیف وسیعی از سوالات حقوقی از جمله سوالات مدنی ، کیفری ، جرم و مجازات را پوشش می دهند

دانشکده های حقوقی اغلب به افرادی که درآمد کمی دارند کمک می کنند، اما موسسه های خصوصی معمولا بدون توجه به درآمد فرد، خدمات خود را ارائه می دهند

برای پرداخت اقساطی با یک وکیل توافق کنید : برخی از وکلا مایل به پرداخت اقساطی اعمال حقوقی هستند تا شما مجبور نباشید تمام هزینه ها را بطور یکجا پرداخت کنید. ممکن است بتوانید برنامه ای برای پرداخت مبلغی معین  درهر ماه داشته باشید با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که این  مسئله کاملا به وکیل بستگی دارد که آیا این گزینه را در دسترس قرار میدهد یا خیر.

در اولین تماس با وکیل ؛ وضعیت خود را به طور کامل برای او شرح دهید، گزارش مالی خود و خدمات حقوقی ای که  نیاز دارید را برای وکیل شرح داده و جویا شوید که آیا پرداخت اقساطی را نیز قبول میکند یا خیر؟

وکیل جوانتری را استخدام کنید : وکلای جوانتر در مورد آخرین تحولات حقوقی به روز هستند، اما ممکن است موکلین کمتری داشته باشند والبته زمان بیشتری برای اختصاص دادن به پرونده شما داشته باشند. یک وکیل جوان حتی ممکن است تصمیم بگیرد که کمتر از میانگین بازار دریافت کند زیرا آنها چندان با تجربه نیستند و ممکن است منابع کمی برای رسیدگی به پرونده های بزرگ داشته باشند.

از وکیل جوان خود بپرسید که تجربه او درباره رسیدگی به پرونده هایی مانند پرونده شما چقدر است . همچنین می توانید دانشجویانی که در حال تحصیل حقوق هستند را نیز مد نظر قرار دهید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *