مطالبه همزمان مهریه از دادگاه و اجرای ثبت

متوسطخوبخیلی خوبعالیبسیارعالی (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

پرسش : وکیل پایه یک دادگستری بهترین وکیل تهران

زنی از یک طرف مهریه خود را در اجرای ثبت به اجرا گذاشته و اجرای مزبور دستور دریافت اقساطی آن را از حقوق زوج داده است و از طرف دیگر مطالبه نفقه خود را نموده است و دادگاه زوج را به پرداخت نفقه او محکوم کرده و حکم صادره نیز در اجرای احکام در مرحله اجرا به نحو اقساطی است . با توجه به ماده ۹۶ قانون اجرای احکام و اینکه نفقه زن از دیون ممتاز است کدام یک از دو دین را باید ابتدا از حقوق زوج کسر کنند و کدام یک باید متوقف شود ؟

پاسخ :

مقررات ماده ۱۴۸ قانون احکام مدنی ناظر بر مواردی است که محکوم لهم متعدد باشند . در این پرسش چون هر دو اجرائیه به نفع یک شخص ” زوجه ” و بر ضرر یک فرد ” زوج ” است تعارضی با هم ندارند و در واقع مثل این است که مبلغ مورد اجرا معادل مجموع آنها در یک اجرائیه باشد ، در این صورت بحث تقدم و تاخر بی حاصل است و با توجه به درخواست محکوم له یا و ماده ۹۶ قانون اجرای احکام مدنی باید اقدام گردد . مطالبه مهریه از طریق اداره ثبت و دادگاه به طور همزمان توجیه قانونی ندارد .

*****گروه وکلای سفیر صلح را به خاطر بسپارید*****
موسسه حقوقی سفیر صلح با دارا بودن کادری با تجربه و متعهد و استفاده از اعضای هیئت علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات حقوقی ـ وکالتی و مشاوره در کلیه امور حقوقی ـ کیفری ـ ثبتی ـ خانواده و بین الملل می باشد .
ما بهترین وکلا را در ایران به شما معرفی می کنیم . سایت سفیر صلح اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی حقوقی در کشور است که مشغول فعالیت های علمی و تحقیقاتی می باشد . گروه وکلای سفیر صلح با معرفی برترین کادر وکلا در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات حقوقی و کیفری ، ثبتی و خانواده به شما کمک می کنند . همین حالا می توانید از طریق صفحه تماس با ما از یکی از وکلای متخصص موسسه وقت ملاقات بگیرید و مشکل حقوقی خود را با ایشان در میان بگذارید .
اما چرا برای حل مشکل حقوقی خود گروه وکلای سفیر صلح را انتخاب می کنید ؟
جواب مشخص و مبرهن است ؛ زیرا :
۱ ـ وکلای موسسه حقوقی سفیر صلح با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که بمحض ارجاع پرونده اقدامات عاجل و حقوقی راجع به آنها صورت می گیرد .
۲ ـ متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر وکالت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی می باشند . اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص ، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند .
۳ ـ آخرین موسسه و دفتری که برای به دست آوردن حق و حقوق خود به آن مراجعه خواهید کرد ، موسسه حقوقی سفیر صلح خواهد بود : مطمئن باشید که به حق خود خواهید رسید .
جهت آگاهی بیشتر می توانید با شماره تلفن ۲۶۶۴۳۹۰۸ یا ۰۹۱۲۸۴۷۲۹۸۴ تماس حاصل نمایید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *