مفهوم اثر تعلیقی

متوسطخوبخیلی خوبعالیبسیارعالی (1 votes, average: 1٫00 out of 5)
Loading...

بعنوان مثال وقتی گفته می شود تجدید نظر خواهی اثر تعلیق کننده دارد یعنی آرای قابل تجدید نظر تا انقضا مهلت تجدید نظر خواهی قابل اجرا نیستند. همچنین اگر نسبت به رایی تجدید نظر خواهی به عمل آمده باشد تا روشن شدن نتیجه تجدید نظر خواهی دستور اجرای رأی نباید صادر شود ،ماده ۳۴۷ مقرر میدارد تجدید نظر خواهی از احکام دادگاه ها مانع اجرای حکم میشود.
آیا در مورد تجدید نظر خواهی از قرار رفع نقص نیزاین اثر تعلیقی برای تجدید نظر خواهی وجود دارد؟ چه حکم دادگاه بدوی قطعی باشد چه نباشد اگر محکوم علیه نسبت به حکم صادره بنا به ظن خود مبنی بر قابل تجدید نظر بودن تجدید نظر خواهی کند باز این اثر تعلیقی در آن وجود خواهد داشت و دادگاه بدوی باید تا روشن شدن نظر مرجع تجدید نظر نسبت به قابل تجدید نظر بودن یا نبودن آن از اصدار دستور اجرای حکم بدوی خودداری کند.بهترین وکیل تهران

نکته مهم: وکیل پایه یک دادگستری
ماده ۱۷۵ استثنایی بر قاعده تعلیقی بودن اثر تعلیقی حکم است ،این ماده مقرر می دارد احکام راجع به رفع تصرف عدوانی و مزاحمت از حق و ممانعت از حق، بلافاصله قابل اجرا هستند هرچند قابل تجدید نظر باشند یا نسبت به آنها تجدید نظر خواهی به عمل آمده باشد.

برای دریافت متن کامل این “مقاله” با شماره تلفن ۰۹۱۲۸۴۷۲۹۸۴ تماس حاصل نمایید.

***گروه وکلای سفیر صلح را به خاطر بسپارید***
موسسه حقوقی سفیر صلح با دارا بودن کادری با تجربه و متعهد و استفاده از اعضای هیئت علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات حقوقی ـ وکالتی و مشاوره در کلیه امور حقوقی ـ کیفری ـ ثبتی ـ خانواده و بین الملل می باشد .
ما بهترین وکلا را در ایران به شما معرفی می کنیم . سایت سفیر صلح اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی حقوقی در کشور است که مشغول فعالیت های علمی و تحقیقاتی می باشد . گروه وکلای سفیر صلح با معرفی برترین کادر وکلا در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات حقوقی و کیفری ، ثبتی و خانواده به شما کمک می کنند . همین حالا می توانید از طریق صفحه تماس با ما از یکی از وکلای متخصص موسسه وقت ملاقات بگیرید و مشکل حقوقی خود را با ایشان در میان بگذارید .
اما چرا برای حل مشکل حقوقی خود گروه وکلای سفیر صلح را انتخاب می کنید ؟
جواب مشخص و مبرهن است ؛ زیرا :
۱ ـ وکلای موسسه حقوقی سفیر صلح با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که بمحض ارجاع پرونده اقدامات عاجل و حقوقی راجع به آنها صورت می گیرد .
۲ ـ متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر وکالت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی می باشند . اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص ، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند .
۳ ـ آخرین موسسه و دفتری که برای به دست آوردن حق و حقوق خود به آن مراجعه خواهید کرد ، موسسه حقوقی سفیر صلح خواهد بود : مطمئن باشید که به حق خود خواهید رسید .
جهت آگاهی بیشتر می توانید با شماره تلفن ۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱ یا ۰۹۱۲۸۴۷۲۹۸۴ تماس حاصل نمایید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *