ملاک تشخیص اموال زوج و زوجه چیست ؟

پرسش : با توجه به ماده ۶۳ قانون اجرای احکام مدنی آیا برای تشخیص این که مالی مشترک بین زوجین یا مختص زوج یا زوجه است باید کارشناس انتخاب شود یا خیر ؟ و در هر صورت ملاک تشخیص چیست ؟

گروه وکلای سفیر صلح : تشخیص این که اموال منقول موجود در محل سکنای زوجین مورد استفاده اختصاصی کدامیک از آنها است بر حسب مستفاد از مندرجات ماده ۶۳ قانون اجرای احکام مدنی با مامور اجرای مربوط است و ملاک تشخیص نیز معمول و عادت می باشد و موردی از برای جلب نظر کارشناس نیست و در موردی که اموالی مشترک بین زوجین تشخیص گردد تا موقعی که دلیل خلافی نباشد اصولا ملکیت زوجین نسبت به آن اموال بالمناصفه فرض می شود و در قبال محکومیت هریک از آنها نصف اموال مذکور قابل توقیف است .

موسسه حقوقی سفیر صلح با دارا بودن کادری با تجربه و متعهد و استفاده از اعضای هیئت علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات حقوقی ـ وکالتی و مشاوره در کلیه امور          حقوقی ـ کیفری ـ ثبتی ـ خانواده و بین الملل می باشد .

جهت آگاهی بیشتر می توانید با شماره تلفن ۲۶۶۴۳۹۰۸ یا ۰۹۱۲۸۲۴۵۰۸۰ تماس حاصل نمایید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *