نقش بیمه در جبران خسارت بزه دیده

متوسطخوبخیلی خوبعالیبسیارعالی (امتیاز دهید)
Loading...

ارتکاب جرم غالبا با وارد نمودن خسارت به بزه دیده همراه است . بجز خساراتی که بطور مستقیم به دلیل وقوع جرم به بزه دیده تحمیل می گردد مانند مخارج درمان و ضرر و زیان از کار افتادگی ، پاره ای از خسارات نیز فاقد نمود عینی و مادی است که دسته اخیر بعنوان خسارات غیر مادی بزه دیده را متاثر می سازد و آثار دهشتناک و بعضا غیر قابل جبرانی در زندگی او دارد .

اخیرا برای جبران خسارت بزه دیدگان به مدل جدیدی با عنوان عدالت ترمیمی توجه شده است . Howard Zehr از صاحبنظران عدالت ترمیمی در تعریف آن می گوید: « عدالت ترمیمی فرایندی است که تا حد ممکن ، آنانی را که در جرم خاصی نقش داشته اند و نیز ضررها ، نیازها و الزامات بزه دیدگان را برای درمان و جبران آنها در بر می گیرد. » بهترین وکیل تهران

از سوی دیگر در این پایان نامه بر آنیم تا با تکیه بر رهیافتهای نوین مدل عدالت ترمیمی ، که بر حمایت هر چه بیشتر از بزه دیده و جبران خسارت او تاکید نموده و مطالعات انجام شده حاکی از عدم کارا یی نظام سنتی کیفری ( عدالت کیفری ) است . از این منظر برای دستیابی هر چه بیشتر به اهداف عدالت ترمیمی استفاده از امکانات و ابزارهای مختلف اجتماعی توصیه شده است . از جمله راهکارهای حمایت از بزه دیده ، استفاده از نهادهای مختلف حمایتی از جمله نهاد بیمه است . بیمه بصورت نظام یافته سابقه دیرینه در ایران دارد و هم اکنون نیز شاهد رشد و توسعه این نهاد در ابعاد مختلف هستیم . بیمه از جمله نهادهایی است که می تواند بطور شایسته ای افراد بزه دیده را مورد حمایت قرار دهد . وکیل پایه یک دادگستری

برای پرداختن به ساز و کار بیمه برای حمایت و جبران خسارت قربانیان جرم مقدمتا باید بگوییم که پاسخهایی که در مقابل پدیده مجرمانه صادر می شود از محدوده کیفری محض فراتر رفته است ؛ و ساز و کارهای دیگر حقوقی مثل ساز و کارهای اداری و مدنی ، هر یک بر ضد پدیده مجرمانه ، پاسخهای ویژه خود را ارائه می دهند  البته واضح است نخستین مسئول جبران خسارات وارد شده ، شخص بزهکار است ؛ فلذا بایستی همه پتاسیلهای موجود در اختیار سیاست جنایی برای ترغیب مجرم به جبران خسارات وارد بر مجنی علیه ساماندهی شود . اما در بسیاری از مواقع اتفاق می افتد که به دلایل مختلف مانند فوت بزهکار ، عدم شناسایی یا متواری بودن وی و یا عدم توانایی مالی ، نتوان به جبران خسارات از طریق الزام بزهکار امید داشت . فلذا در چنین موقعیتی بهتر است به ساز و کار مفیدی که بتواند در مسیر جبران خسارت بزه دیده حرکت کند ، پرداخت . در چنین مواردی سیاست جنائی دو منبع را به عنوان جایگزین معرفی می کند : ۱ ـ مشارکت دولت     ۲ ـ نهادهای خیریه و نیکوکاری . و درست اینجاست که ساز و کار بیمه ای نیز وارد عمل می شود .

***گروه وکلای سفیر صلح را به خاطر بسپارید***
موسسه حقوقی سفیر صلح با دارا بودن کادری با تجربه و متعهد و استفاده از اعضای هیئت علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات حقوقی ـ وکالتی و مشاوره در کلیه امور حقوقی ـ کیفری ـ ثبتی ـ خانواده و بین الملل می باشد .
ما بهترین وکلا را در ایران به شما معرفی می کنیم . سایت سفیر صلح اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی حقوقی در کشور است که مشغول فعالیت های علمی و تحقیقاتی می باشد . گروه وکلای سفیر صلح با معرفی برترین کادر وکلا در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات حقوقی و کیفری ، ثبتی و خانواده به شما کمک می کنند . همین حالا می توانید از طریق صفحه تماس با ما از یکی از وکلای متخصص موسسه وقت ملاقات بگیرید و مشکل حقوقی خود را با ایشان در میان بگذارید .
اما چرا برای حل مشکل حقوقی خود گروه وکلای سفیر صلح را انتخاب می کنید ؟
جواب مشخص و مبرهن است ؛ زیرا :
۱ ـ وکلای موسسه حقوقی سفیر صلح با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که بمحض ارجاع پرونده اقدامات عاجل و حقوقی راجع به آنها صورت می گیرد .
۲ ـ متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر وکالت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی می باشند . اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص ، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند .
۳ ـ آخرین موسسه و دفتری که برای به دست آوردن حق و حقوق خود به آن مراجعه خواهید کرد ، موسسه حقوقی سفیر صلح خواهد بود : مطمئن باشید که به حق خود خواهید رسید .
جهت آگاهی بیشتر می توانید با شماره تلفن ۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱ یا ۰۹۱۲۸۴۷۲۹۸۴ تماس حاصل نمایید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *