نوآوری های قانون حمایت خانواده در طلاق توافقی

متوسطخوبخیلی خوبعالیبسیارعالی (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

از نوآوری های قانون جدید حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۱در قواعد شکلی طلاق می توان تاسیس مراکز مشاور خانواده را نام برد که طبق قانون جدید تمامی طلاق های توافقی باید به این مراکز ارجاع داده شوند. همچنین الزام به حضور قاضی مشاور زن را در دادگاه خانواده می توان از نقاط مثبت این قانون نام برد که به نظر می رسد در صورت عدم حضور قاضی زن یا عدم استماع نظر قاضی مشاور رأی دادگاه فاقد اعتبار شود. در شرایط داوران نیز سن داوران، مهلت تعیین توسط همسران دچار تغییراتی شده که این تغییرات سبب می شود از اطاله دادسی جلوگیری شود. هم چنین در قانون جدید دستور موقت نیاز به تائید رئیس حوزه قضایی ندارد و این بر خلاف قانون عام آیین دادرسی مدنی است. همچنین برای فراهم کردن فرصت صلح و سازش دادگاه می تواند جلسه دادرسی را به درخواست زوجین یا یکی از آنان حداکثر برای دوبار به تاخیر اندازد که در قانون آئین دادرسی مدنی در این مورد دادگاه فقط تا یک بار می تواند به این دلیل دادرسی را به تاخیر اندازد هم چنین در ثبت طلاق اگر زوجین بر وجود حمل اتفاق نظرداشته باشند نیاز به مراجعه به آزمایشگاه و ارائه گواهی وجود یا عدم حمل وجود ندارد. در صورت عدم حضور زوج در دفترخانه ازدواج هم چون گذشته نیاز به کسب تکلیف از دادگاه نیست در این صورت اگر زوج در دفترخانه حاضر نشود وعدم اعلام عذر ارائه ندهد صیغه طلاق جاری و ثبت می شود در صورت اعلام عذر از سوی زوج، یک نوبت دیگر مراتب دعوت به عمل می آید.

بهترین وکیل تهران

وکیل پایه یک دادگستری

***گروه وکلای سفیر صلح را به خاطر بسپارید***
موسسه حقوقی سفیر صلح با دارا بودن کادری با تجربه و متعهد و استفاده از اعضای هیئت علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات حقوقی ـ وکالتی و مشاوره در کلیه امور حقوقی ـ کیفری ـ ثبتی ـ خانواده و بین الملل می باشد .
ما بهترین وکلا را در ایران به شما معرفی می کنیم . سایت سفیر صلح اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی حقوقی در کشور است که مشغول فعالیت های علمی و تحقیقاتی می باشد . گروه وکلای سفیر صلح با معرفی برترین کادر وکلا در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات حقوقی و کیفری ، ثبتی و خانواده به شما کمک می کنند . همین حالا می توانید از طریق صفحه تماس با ما از یکی از وکلای متخصص موسسه وقت ملاقات بگیرید و مشکل حقوقی خود را با ایشان در میان بگذارید .
اما چرا برای حل مشکل حقوقی خود گروه وکلای سفیر صلح را انتخاب می کنید ؟
جواب مشخص و مبرهن است ؛ زیرا :
۱ ـ وکلای موسسه حقوقی سفیر صلح با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که بمحض ارجاع پرونده اقدامات عاجل و حقوقی راجع به آنها صورت می گیرد .
۲ ـ متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر وکالت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی می باشند . اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص ، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند .
۳ ـ آخرین موسسه و دفتری که برای به دست آوردن حق و حقوق خود به آن مراجعه خواهید کرد ، موسسه حقوقی سفیر صلح خواهد بود : مطمئن باشید که به حق خود خواهید رسید .
جهت آگاهی بیشتر می توانید با شماره تلفن ۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱ یا ۰۹۱۲۸۴۷۲۹۸۴ تماس حاصل نمایید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *