چگونه یک وکیل مدافع کیفری خوب انتخاب کنید

سوال این هست که چگونه یک وکیل مدافع کیفری خوب انتخاب کنید ؟ وکلای مدافع کیفری بسیاری هستند که خدمات خود را به افراد متهم به جرم و جنایت ارائه می دهند. در حقیقت ، دفاع جنایی یکی از محبوب ترین زمینه های دفاع در محاکم محسوب می شود . برای پیدا کردن بهترین وکیل کیفری ، ابتدا باید در نظر بگیرید که دقیقا به چه چیزی نیاز دارید . سپس باید شروع به شناخت وکیل با توجه توصیه ها نمایید .

سیستم دفاع در پرونده های کیفری را به خوبی بشناسید : اگر شما تهی دست هستید ، می توانید وکیل تسخیری واجد شرایطی را بدست آورید . قوانین کیفری ایران این حق را برای شما قائل خواهند شد که در صورت عدم توانایی استخدام یک وکیل از وکلای تسخیری استفاده کنید .

بسیاری از وکلای مدافع در جرایم خاصی تخصص دارند . به عنوان مثال، اگر شما درگیر یک پرونده اتهام افترا هستید ممکن است بخواهید وکیل متخصص در زمینه فحاشی و افترا استفاده کنید . برعکس، برخی از وکلا تنها جنایاتی مانند قتل یا سرقت را انجام می دهند. همچنین وکلایی نیز وجود دارند که زمینه تخصصی آنها جرایم جنسی می باشد.

پس شما باید نوع جرمی که در معرض اتهام به آن هستید را به خوبی شناسایی کنید. مثلا ممکن است به جرائمی از قیبل مواد مخدر ، قتل یا سرقت متهم شده باشید . بنابراین ؛ با هر کدام از وکلایی که برای مشاوره دیدار می کنید ، لازم است که اطلاع کافی از میزان جرم شما داشته باشند. به پرونده قضایی خود رجوع کرده تا با دقت بدانید که به چه جرمی متهم شده اید. شما همچنین باید وکیلی داشته باشید که در زمینه فرجام خواهی متبحر باشد و تجربه آن را داشته باشد. قدرت چانه زنی یک مهارت اساسی برای یک وکیل است که با تجربه بهتر می شود.

از اطرافیانتان بخواهید که وکیل مناسبی به شما معرفی کنند : اولین منبع اطلاعاتی شما باید افرادی باشد که می شناسید مثل دوستان و خانواده. اگر با این افراد احساس راحتی کنید ، می توانید بپرسید که آیا آنها تا به حال به یک وکیل مدافع جنایی نیاز داشته اند یا اینکه آیا کسی را می شناسند . چنانچه نمی خواهید شخصی از نوع اتهام شما با خبر شود ، مخصوصا در محیط کار ، پرس و جو از اطرافیان خود را منتفی کنید .

نام وکیل توصیه شده را بنویسید و از این اسامی وکلا فهرستی تهیه کرده تا بعدا بتوانید از هرکدام آنها تحقیقات به عمل آورید .

در اینترنت جست و جو کنید : شما می توانید از طریق جست و جوی اینترنتی وکیل جنایی مورد نظر خود را بیابید. نوع « وکیل مدافع جنایی » و شهر یا شهرستان خود را در مرورگر اینترنت تایپ کرده و نتیجه را بررسی کنید. احتمالا نامهای زیادی را به دست خواهید آورد. نام ها را یادداشت کرده و خلاصه ای از رزومه کاری آنها را ثبت کنید

از وکیل دیگری بخواهید که یک وکیل مدافع جنایی به شما معرفی کند : پرسیدن از یک وکیل دیگر یک منبع بسیار فوق العاده به حساب می آید. از آنجایی که او با دیگر وکلا ارتباط دارد می تواند گزینه بسیار مناسبی برای شروع تحقیقاتتان باشد

در اطراف دادگاه جست و جو کنید : اگر وقت دارید، می توانید از دادگاه بازدید کرده و نحوه کار وکلا را در عمل ببینید. اگر یکی از آنها شما را تحت تأثیر قرار داد، می توانید با آن شخص به صورت محرمانه و خارج از دادگاه صحبت کنید و بپرسید که آیا مایلند وکالت شما را به عهده بگیرند .

یک فهرست از سوالاتی  را آماده کنید که میخواهید از وکیل بپرسید باید آماده باشید که چندین سوال را در زمان مشاوره با وکیل مطرح کنید. ممکن است زمان زیادی نداشته باشید، اما باید پاسخ سوالات خود را دریافت کنید. سوالات رایج مردم از وکلای مدافع جنایی شامل موارد زیر است:

سوالاتی در باره تجربه وکالت وکیل بپرسید :

تعداد جلسات دادرسی ، از جمله مواردی که به پرونده رسیدگی می شود، را بررسی کنید.

آیا باید در جلسات دادرسی حضور داشته باشید.

استراتژی وکیل برای رسیدگی به پرونده شما چیست.

با یک وکیل تماس بگیرید : برخی از وکلا مشاوره رایگان ارائه می دهند. در این جلسات مشاوره، می توانید سوالات خود را مطرح کنید. اگر وقت جلسه حضوری ندارید می توانید سوالات خود را به صورت تلفنی مطرح کنید.

موکل خوبی باشید : یک وکیل تنها وقتی می تواند پرونده شما را به طور موثری پیگیری کند که شما همکاری لازمه را با او داشته باشید. ضروریست که هرگونه اطلاعات و مدارکی که وکیل نیاز دارد را در اختیار او بگذارید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *