نظرات

وکیل پایه یک دادگستری : آداب رفتار با موکل

آداب رفتار با موکل می تواند یکی از سخت ترین جنبه های یک مشاوره حقوقی باشد . با این همه ، مدیریت انتظارات موکل و رفتار او می تواند بر بیزینس مشاوره شما تاثیر بگذارد . با این حال اکثر مشاوران حقوقی اطلاعات کمی در این زمینه دارند . رفتار مشتری از طُرُق زیر بر کسب و کار شما تاثیر می گذارد :

۱ ـ صرف ساعت هایی بیشتر از هزینه دریافت شده به دلیل سوالات ، چالش ها ، جلسات و تماس های غیر منتظره و درگیری هایی که منجر به پایان رابطه و طبعا قطع درآمد شما خواهد شد .

۲ ـ درخواست های ثابت برای انجام « فقط یک چیز دیگر » ، حتی اگر در قرارداد نیست .

۳ ـ سوء استفاده درباره انتظارات

۴ ـ عبور از خط قرمز ها

با توجه به موارد بالا ؛ به عنوان یک مشاور، شما باید به بهترین وجه ممکن ؛ موکل خود را مدیریت کنید ؛ که از روش های زیر صورت می گیرد :

ـ مناسب ترین موکل ها را انتخاب کنید نه به خاطر آنکه پول بیشتری پرداخت می کنند بلکه به علت آنکه بهترین انتخاب شما هستند . در این باره به خوبی تحقیق کنید تا مطمئن شوید که مسئله را به خوبی درک کرده اید.

ـ بر اساس طاقت و توان خود حرکت کنید . اگر از ابتدا از موکل خود خوشتان نیاید ، احتمالا در ادامه نیز چندان از آنها خوشتان نیاید

ـ یاد بگیرید چگونه رفتار موکل را شناسایی کنید

ـ بهترین راه برای برقراری ارتباط با موکل را تعیین کنید

ـ اعتماد ایجاد کنید تا موکل کمتر مجادله کند

ـ برای ایجاد یک وضعیت برد ـ برد تلاش کنید و با موکلتان مذاکره کنید .

ـ یاد بگیرید که فاصله میان ادراک شما از چگونگی انجام کارها و دیدگاه موکل را مدیریت کنید .

ـ مدیریت رفتار موکل به تمرین نیاز دارد . اما ، اگر شما آن را در یک اولویت بالا قرار دهید ، کسب و کار شما رونق بیشتری خواهد داشت و مصداق این نکته داشتن پرونده های فراوان خواهد بود نه تعریف شما از کار خود .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *