بازداشت منزل محکوم علیه

پرسش : آیا بازداشت منزل محکوم علیه که با سند عادی آن خریده است قانونا جایز است یا خیر؟

گروه وکلای سفیر صلح : پس از ابلاغ اجراییه به بدهکار یا محکوم علیه طبق تبصره ۱ ماده ۳۵ قانون اجرای احکام مدنی ، محکوم له می تواند مال یا اموال محکوم علیه را برای تامین محکوم به به قسمت اجرا معرفی کند و قسمت اجرا مکلّف به قبول آن است . همچنین طبق مواد ۴۹و ۵۰ همان قانون مامور اجرا مکلفّ است که پس از درخواست محکوم له بدون تاخیر اقدام به توقیف اموال محکوم علیه نماید . مال توقیف شده ممکن است منقول باشد یا غیر منقول ، در مورد اموال غیر منقول داشتن سابقه ثبتی لازم نیست بلکه به صراحت ماده ۱۰۱ همان قانون توقیف مال غیر  منقولی که سابقه ثبت ندارد ، به عنوان مال محکوم علیه ، در صورتی که محکوم علیه در آن تصرف مالکانه داشته باشد جایز و بلااشکال است .

موسسه حقوقی سفیر صلح با دارا بودن کادری با تجربه و متعهد و استفاده از اعضای هیئت علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات حقوقی ـ وکالتی و مشاوره در کلیه امور          حقوقی ـ کیفری ـ ثبتی ـ خانواده و بین الملل می باشد .

جهت آگاهی بیشتر می توانید با شماره تلفن ۲۶۶۴۳۹۰۸ یا ۰۹۱۲۸۲۴۵۰۸۰ تماس حاصل نمایید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *