چه محدودیت های قانونی برای اشتغال افراد به تجارت و امور بازرگانی وجود دارد ؟

متوسطخوبخیلی خوبعالیبسیارعالی (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

۱ ـ محدودیت مربوط به اشخاص  :

به موجب برخی از قوانین بعضی اشخاص از اشتغال به تجارت ممنوع هستند ، مانند موضوع ماده ۱۵ قانون دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران مصوب ۲۵/۴/۱۳۵۴  سردفتران و به موجب قانون استخدام قضات ، قضات دادگستری از اشتغال  به تجارت ممنوع شده اند ، لازم به ذکر است که برای  کارمندان دولت ممنوعیت کلی اشتغال به تجارت وجود ندارد ، لکن بعضی از قوانین انجام برخی امور تجاری را برای کارمندان ممنوع کرده اند ، برای مثال بند ۶ ماده ۳۷۶ آیین نامه قانون امور گمرکی که کارمندان گمرک را از حق العمل کاری در گمرک منع کرده اند . بهترین وکیل تهران

۲ ـ محدودیت مربوط به موضوع : وکیل پایه یک دادگستری

گاهی دولت برخی فعالیت های تجاری را خودش بر عهده می گیرد و سایر اشخاص را از انجام آنها منع می کند . برای مثال اصل ۴۴ قانون اساسی مقرر می دارد : « بخش دولتی شامل کلیه صنایع بزرگ ، صنایع مادر ، بازرگانی خارجی  ، معادن بزرگ ، بانکداری ، بیمه ،  تامین نیرو ، سدها و شبکه های بزرگ آبرسانی ، رادیو و تلویزیون ،پست و تلگراف و تلفن ، هواپیمایی ، کشتیرانی ، راه و راه آهن و مانند اینهاست که به صورت مالکیت عمومی و در اختیار دولت است . »

***گروه وکلای سفیر صلح را به خاطر بسپارید***
موسسه حقوقی سفیر صلح با دارا بودن کادری با تجربه و متعهد و استفاده از اعضای هیئت علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات حقوقی ـ وکالتی و مشاوره در کلیه امور حقوقی ـ کیفری ـ ثبتی ـ خانواده و بین الملل می باشد .
ما بهترین وکلا را در ایران به شما معرفی می کنیم . سایت سفیر صلح اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی حقوقی در کشور است که مشغول فعالیت های علمی و تحقیقاتی می باشد . گروه وکلای سفیر صلح با معرفی برترین کادر وکلا در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات حقوقی و کیفری ، ثبتی و خانواده به شما کمک می کنند . همین حالا می توانید از طریق صفحه تماس با ما از یکی از وکلای متخصص موسسه وقت ملاقات بگیرید و مشکل حقوقی خود را با ایشان در میان بگذارید .
اما چرا برای حل مشکل حقوقی خود گروه وکلای سفیر صلح را انتخاب می کنید ؟
جواب مشخص و مبرهن است ؛ زیرا :
۱ ـ وکلای موسسه حقوقی سفیر صلح با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که بمحض ارجاع پرونده اقدامات عاجل و حقوقی راجع به آنها صورت می گیرد .
۲ ـ متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر وکالت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی می باشند . اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص ، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند .
۳ ـ آخرین موسسه و دفتری که برای به دست آوردن حق و حقوق خود به آن مراجعه خواهید کرد ، موسسه حقوقی سفیر صلح خواهد بود : مطمئن باشید که به حق خود خواهید رسید .
جهت آگاهی بیشتر می توانید با شماره تلفن ۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱ یا ۰۹۱۲۸۴۷۲۹۸۴ تماس حاصل نمایید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *