چگونه شهروند هند شویم ؟

اگر می خواهید شهروند هند شوید ، دو راه اساسی برای انجام این کار دارید . اول اینکه اثبات کنید که اجداد شما شهروند هند بوده اند یا اینکه به طور طبیعی برای شهروندی هند درخواست بدهید . هر یک از این گزینه ها دارای الزامات خاصی است ، اما هنگامی که این الزامات را برآورده می کنید ، می توانید برای شهروندی به صورت آنلاین درخواست دهید.

اگر اجداد شما هندی هستند می توانید از فرم شماره ۱ استفاده کنید . اگر شما حداقل به مدت ۷ سال در هند زندگی کرده اید ، از بخش ۵ (۱) (a) استفاده کنید. اگر در خارج از هند زندگی کرده باشید ، از بخش ۵ (۱) (b) [1] استفاده کنید .

تبار هندی  به عنوان فردی که پس از ۱۵ اوت ۱۹۴۷ در هند یا منطقه ای که بخشی از هند است متولد شده یا اگر والدینی داشته باشد که این شرایط را داشته اند تعریف می شود.

اگر می خواهید از طریق ازدواج شهروندی هند را کسب کنید ، از فرم شماره ۲ استفاده کنید. به عبارت دیگر شما می توانید با ازدواج با یک شهروند هندی ، به طور قانونی صاحب حق شهروندی شوید شوید. برای این امر شما باید ۷ سال در هند زندگی کرده باشید. شما باید از بخش ۵ (۱) (c) استفاده کنید.

برنامه های آنلاین ثبت درخواست شهروندی را پیدا کنید. ساده ترین راه برای درخواست این است که به صورت آنلاین در وب سایت هایی که توسط وزارت امور داخلی دولت هند تشکیل شده اند درخواست دهید . هنگامی که روی « درخواست آنلاین » کلیک می کنید ، به یک صفحه منتقل خواهید شد که در آن می توانید بخش صحیح ( ذکر شده در موارد بالا ) را برای درخواست  خود انتخاب کنید.

اگر شما ترجیح می دهید که به صورت آنلاین درخواست ندهید ، می توانید شخصا با دانلود فرم ها و پر کردن آنها درخواست خود را ارسال کنید.

مستندات خود را برای کسب شهروندی قانونی جمع آوری کنید. اگر شما به طور طبیعی برای شهروندی درخواست می دهید ، باید نسخه ای از گذرنامه ی کشور خود و همچنین اجازه اقامت خود (LTV) را تهیه کنید. با این حال ، شما همچنین نیاز به سه استشهاد نامه دارید : یکی از طرف شما و دو تا از طرف دو نفر هندی . این استشهاد نامه ها  باید شما را تایید کرده و از زبان خاصی که برنامه تهیه دیده است استفاده کند.

علاوه بر این ، شما همچنین باید نشان دهید که حداقل یکی از زبانهای هندی را می شناسید.

اسناد خود را در کامپیوتر اسکن کنید . هنگامی که به صورت آنلاین درخواست می کنید ، باید اسناد خود به رایانه اسکن کنید. اطمینان حاصل کنید که اندازه فایل ها کمتر از ۱ مگابایت باشند. اسناد می توانند بیش از یک صفحه داشته باشند .

یک عکس در قطع گذرنامه بگیرید . عکس شما باید ۱۰۰ پیکسل در ۱۰۰ پیکسل باشد . همچنین پسوند آن باید jpg و کمتر از ۲۰ کیلوبایت داشته باشد.

هزینه ها را پرداخت کنید . شما این مبلغ را باید به بانک دولتی هند تحت عنوان شماره ۰۰۷۰ پرداخت کنید . شما به بانک چالان نیاز دارید که مرجع دریافت رسمی پرداخت هاست. شما می توانید رسید را در همان وب سایت که فرم های شهروندی را دانلود می کنید بارگزاری کنید.

منتظر تأیید درخواست خود باشید. دولت درخواست شما را بررسی کرده و تعیین خواهد کرد که آیا واجد شرایط هستید. اگر شما برخی از پرونده ها را گم کرده اید ، دولت به شما فرصتی برای ارائه دوباره مدارک  خواهد داد . باید در عرض ۲ ماه به شما اطلاع داده شود که آیا شما برای شهروندی پذیرفته شده اید یا نه.