چگونه یک طلاق صلح آمیز داشته باشیم (تجربیات یک زن درباره طلاق خود)

متوسطخوبخیلی خوبعالیبسیارعالی (1 votes, average: 4٫00 out of 5)
Loading...

وقتی مردم از من می پرسند که آیا به طور دوستانه طلاق گرفتم پاسخ میدهم خیر ، بلکه طلاق صلح آمیزی داشتم. این حرف به نظر متناقض می رسد. طلاق انحلال کامل یک رابطه و شاید حتی یک خانواده است . چگونه می توان با وجود غم انگیزی این رویداد همچنان آرام بود . ما روش آن را به شما آموزش می دهیم:

منصفانه بجنگید

حتی در ملایم ترین طلاق ها هم ، منازعه رخ می دهد. مطمئنا طلاق هایی وجود دارند که برای هر دو طرف به راحتی آب خوردن است . اما در ابتدای تمام طلاق ها حتما منازعه و درگیری وجود دارد. اگر همه چیز عالی و درخشان بود شما می توانید به ازدواجتان ادامه دهید. اما چیزی که من به خودم قول دادم آن بود که هرگز از آن دسته والدینی نباشیم که در مکان عمومی و مخصوصا در مقابل فرزندانمان دعوا کنیم .

رابطه من با همسر سابقم دوستانه و محبت آمیز است اما برخی مواقع مرا ناراحت می کند. اگر به خاطر او نبود ، ما هنوز هم با هم زندگی می کردیم. اما من با خودم پیمان بستم که عادلانه مبارزه کنم. این بدان معنی نیست که به یکدیگر توهین کنیم . این بدان معناست که برای بحث راجع به چیزهای مهم زمانی را انتخاب کنیم که فرزندانمان در آنجا نباشند .

بیشتر زنانی هنگامی که متوجه میشدند که دختر من سه روز از هفته را در کنار همسر سابقم می گذراند بسیار متعجب می شدند .

آنها گفتند : “پس بقیه روزهای هفته چه؟” اغلب پاسخ می دادم : من بسیار خوشحال می شوم که دخترم زمان های بیشتری را با من بگذراند اما کدام مساله اینجا مهم تر است ؟ نیازهای خودخواهانه من یا نیازهای طبیعی او ؟ همسر سابق من پدر فوق العاده است و برای بچه دار شدن دو نفر زن و مرد لازم است . همسر سابقم و من نشستیم و برنامه ای را تنظیم کردیم که بهترین شرایط برای دخترمان باشد و نه بهترین شرایط برای ما . ما هر دو احساس می کنیم این امر برای کمک به موفقیت او در  مدرسه بسیار مهم است، ما می خواهیم که او خوشحال باشد و کمترین استرس و فشار را تحمل کند.

این فقط زمان نگهداری نیست که در طلاق صلح آمیز ما مهم بود. بلکه کمک به دخترمان برای عبور از این مرحله دردناک بسیار مهم تر بود . برای اینکه او را خوشحال کنیم معمولا تولدش را به صورت مشترک برگزار می کردیم. تلاش می کردیم چهره یک خانواده متحد را در برابر دیگر والدین از خودمان نشان دهیم . این مساله همیشه ساده نبود ، چرا که در همه مسائل با یکدیگر توافق نداشتیم اما قضاوت کردن همدیگر در برابر فرزندمان می توانست بر روی او تاثیر منفی بگذارد .

شما یک طلاق صلح آمیز می خواهید؟ بهتر است بچه های خود را در اولویت قرار دهید : بهتر است روی خودتان فشار اضافه وارد نکنید . خوب است که گاهی با یکدیگر مخالف باشیم. برای مدت طولانی وقتی که ما برای از هم جدا شده بودیم ، اینکه نشان دهیم یک زوج طلاق گرفته عالی هستیم بسیار سخت و دشوار بود . طلاق واقعی دارای لحظات پر تنش بسیاری است ، افرادی که برای رسیدن به یک طلاق صلح آمیز تلاش می کنند، می دانند که لحظات بدی در پیش رو دارند و این را می پذیرند. من قبول دارم که طلاق فراز و نشیب فراوانی دارد. قبول میکنم که ناچارم مدت زمان زیادی را با همسر سابقم بگذرانم. اما مطمئن هستم که در زمان مناسب بالاخره قسمت های سخت این ماجرا  کاهش می یابد، اما باید بدانید که بخشی از داشتن یک طلاق صلح آمیز به معنای پذیرش امواج کوبنده آن و کنار آمدن با آنهاست.

همه چیز را رها کرده و خود را ببخشید : بله، گفتم برو و خودت را ببخش. من اهمیتی نمی دهم که همسر سابق شما یک متقلب بود. به احتمال زیاد، شما نیز به سقوط ازدواج خود کمک کردید. کسی که می خواهد طلاق صلح آمیزی داشته باشد نقش خود را در طلاق فراموش کرده و تلاش می کند پس از آن زندگی خود را مجددا میسازد. من می توانم اینجا بنشینم و همه چیزهایی را که قبلا انجام دادم، فهرست کنم. من می توانم هر اشتباهی که در قبال او انجام دادم را فهرست کنم و در مورد آن ها بحث کنم، اما این رفتارها در انتها به کجا ختم میشوند؟مطمئنا به یک انتهای نه چندان مصالحت آمیز . در نهایت آنکه استفاده از بهترین وکیل طلاق می تواند اتفاق مثبتی جهت پیشرفت سریع امور طلاق داشته باشید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *