استخدام با سفته

متوسطخوبخیلی خوبعالیبسیارعالی (امتیاز دهید)
Loading...

پرسش:

خانم ش. ل از اراک پرسیده‌اند که
من یک ویزیتور هستم .برای استخدام به یک شرکت خصوصی رفتم اما از من ضامن با چک یا سفته خواستند .سوال من این است که آیا یک ویزیتور باید و الزاما ضامن با چک یا سفته داشته باشد ؟
با تشکر از راهنمایی شما

پاسخ:

در قانون منعی در خصوص گرفتن ضامن یا تضمین بابت حسن انجام کار از کار وجود ندارد.به عبارتی دیگر کارفرما میتواند اقدام به اخذ تضمین از کارگر نماید.اما این بدین معنی نیست که کارگر بدون در نظر گرفتن قانون اقدام به دادن تضمین یا معرفی ضامن نماید.چون قانون در این خصوص حمایت هایی را به منظور حفظ حقوق کارگر انجام داده است.به عبارتی دیگر چنانچه سفته یا چک بابت تضمین از کارگر گرفته شده باید حتما در آن مبلغ و نیز عبارت تضمین بابت حسن انجام کار درج شود

غیر درج این عبارت سبب میگردد وصف کیفری چک به استناد ماده ۱۳ قانون چک زایل گردد

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *