سهم الارث فرزندان

متوسطخوبخیلی خوبعالیبسیارعالی (امتیاز دهید)
Loading...

پرسش:

آقای ر. م از اصفهان پرسیده اند که

پدرم مرد ثروتمندی است و یکساله که دارند همه اموالشان را وقف میکنند و به فقرا می دهند .میگویند آخرت را بخرم و من و برادرم معترض شدیم که سهم ما چه میشود ؟ پدرم میگوید شما لایق ثروت من نیستید نمی خواهم چیزی به شما بدهم.
سوال من این است که من و برادرم میتوانیم از ایشان شکایت کنیم تا بیشتر از این اموال را به باد ندهند؟
با تشکر از راهنمایی شما

پاسخ:

مطابق ماده ۸۴۱ قانون مدنی وصیت زاید بر ثلث اموال نافذ نیست مگر با اجازه وراث

اگر بخشش اموال پدر شما از طریق وصیت باشد ،این وصیت تا یک سوم نافذ است و ما زاد بر آن منوط به اجازه شما و سایر وارثان میباشد.اما چنانچه این بذل و بخشش اموال به غیر از طریق وصیت باشد،مانند وقف کردن،هبه یا صلح و با توجه به ماده ۳۰ قانون مدنی و اصل استقلال مالی افراد شما حقی در محدود کردن و یا منع کردن پدرتان برای بذل و بخشش اموالشان ندارید

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *