پرسش :

آیا اعضاء و جوارح انسان  می تواند به عنوان  مهریه زن تعیین شود ؟

پاسخ :

بر اساس ماده ۱۰۷۸ قانون  مدنی مهریه باید مالیت داشته و قابل تملک  باشد . هر  چند  بعضی  اعضا  و جوارح انسان  هم  اکنون مورد معامله قرار گرفته و خرید و فروش می شوند ، اما با توجه به ماده ۱۰۸۲ قانون مدنی به مجرد عقد ، زن مالک مهر می شود و می تواند هر نوع تصرفی که بخواهد در آن بنماید . از این رو هرچند به عنوان نمونه « قلب » مالیت  داشته  باشد و قابل خرید و فروش باشد  ، ولی شرایط به کیفیتی نیست که زوجه برابر ماده ۱۰۸۲ قانون مدنی بتواند هروقت که بخواهد مالک آن گردد و یا هر نوع تصرفی که بخواهد در آن بنماید ، بنابراین تعیین چنین مهریه ای مبنای قانونی و شرعی ندارد .

موسسه حقوقی سفیر صلح با دارا بودن کادری با تجربه و متعهد و استفاده از اعضای هیئت علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات حقوقی ـ وکالتی و مشاوره در کلیه امور          حقوقی ـ کیفری ـ ثبتی ـ خانواده و بین الملل می باشد .

جهت آگاهی بیشتر می توانید با شماره تلفن ۲۶۶۴۳۹۰۸ یا ۰۹۱۲۸۲۴۵۰۸۰ تماس حاصل نمایید . 

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *