اعدام افراد زیر ۱۸ سال در قانون مجازات اسلامی ۱۳۹۲

متوسطخوبخیلی خوبعالیبسیارعالی (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

در مورد اعدام افراد زیر ۱۸ سال در جرائم تعزیری قانون جدید مجازات ، قانونگذار قدم های مثبتی برداشته است . در جرایم تعزیری به طور کامل جرم اعدام در مورد افراد زیر ۱۸ سال صورت نمی گیرد و اگر کودک در سن ۹ تا ۱۵ سال باشد و جرمی تعزیر مرتکب شود که مجازات آن اعدام می باشد این طفل به یکی از مجازات های ماده ۸۷ و تبصره های آن در قسمت های قبلی سخن گفته شد محکوم می شود . اما در مورد کودکی که در زمان ارتکاب جرم بین ۱۵ تا ۱۸ سال سن داشته باشد ، اگر جرم او از انواع جرائم تعزیری باشد ، حتی مجازات اعدام را نیز در پی داشته باشد برای این افراد مجازات هایی شامل : نگهداری در کانون اصلاح و تربیت در سه بازه زمانی مختلف یعنی از دو تا پنج سال ، از یک تا سه سال و همچنین از سه ماه تا یک سال و پرداخت جریمه نقدی در ارقام مختلف در نظر گرفته شده است .بهترین وکیل تهران

اما در اعدام حدی برای افراد زیر ۱۸ سال همانند قصاص اگر شبهه در کمال عقل و رشد آنها به وجود آید یا ماهیت جرم انجام شده یا حرمت آن را درک نکنند با توجه به سن آنها حسب مورد به مجازات های پیش بینی شده در فصل دهم این قانون محکوم می شوند .وکیل پایه یک دادگستری

برای دریافت متن کامل این “مقاله” با شماره تلفن ۰۹۱۲۸۴۷۲۹۸۴ تماس حاصل نمایید.

***گروه وکلای سفیر صلح را به خاطر بسپارید***
موسسه حقوقی سفیر صلح با دارا بودن کادری با تجربه و متعهد و استفاده از اعضای هیئت علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات حقوقی ـ وکالتی و مشاوره در کلیه امور حقوقی ـ کیفری ـ ثبتی ـ خانواده و بین الملل می باشد .
ما بهترین وکلا را در ایران به شما معرفی می کنیم . سایت سفیر صلح اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی حقوقی در کشور است که مشغول فعالیت های علمی و تحقیقاتی می باشد . گروه وکلای سفیر صلح با معرفی برترین کادر وکلا در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات حقوقی و کیفری ، ثبتی و خانواده به شما کمک می کنند . همین حالا می توانید از طریق صفحه تماس با ما از یکی از وکلای متخصص موسسه وقت ملاقات بگیرید و مشکل حقوقی خود را با ایشان در میان بگذارید .
اما چرا برای حل مشکل حقوقی خود گروه وکلای سفیر صلح را انتخاب می کنید ؟
جواب مشخص و مبرهن است ؛ زیرا :
۱ ـ وکلای موسسه حقوقی سفیر صلح با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که بمحض ارجاع پرونده اقدامات عاجل و حقوقی راجع به آنها صورت می گیرد .
۲ ـ متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر وکالت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی می باشند . اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص ، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند .
۳ ـ آخرین موسسه و دفتری که برای به دست آوردن حق و حقوق خود به آن مراجعه خواهید کرد ، موسسه حقوقی سفیر صلح خواهد بود : مطمئن باشید که به حق خود خواهید رسید .
جهت آگاهی بیشتر می توانید با شماره تلفن ۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱ یا ۰۹۱۲۸۴۷۲۹۸۴ تماس حاصل نمایید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *